دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
این کتابفروشی یک کتاب در هفته می‌فروشد

اکثر کتاب‌هایی که در این کتاب فروشی وجود دارند توسط خود لی به صورت آنلاین خریداری می‌شود. او می‌گوید هدفم فروش کتاب نیست بلکه می‌خواهم فرهنگ کتابخوانی را در بین مردم کشورم زنده نگه دارم.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از ساوت چاینا مورنینگ پست، «لی جیاون» کتابفروش جوان چینی در عصر کتاب‌های دیجیتال کتاب فروشی تاسیس کرده است که تنها یک کتاب در هفته می‌فروشد. این کتابفروشی در شرق کشور چین دارای دکور عجیب و غریبی است. در قفسه‌های این کتاب فروشی علاوه بر کتاب میوه و سبزیجات نیز دیده می‌شود.
 
لی علاوه بر کتاب میوه و سبزیجات و مواد غذایی نیز می‌فروشد ولی اعتقاد دارد نباید کتاب از سبد غذایی مردم حذف شود.
 
دراین کتاب فروشی که «موریوکا» نامگذاری شده است بسیاری از مردم از قشرهای مختلف شهر گوینجزی در شرق چین به این مکان می‌آیند و با هم معاشرت می‌کنند. تجارت لی هرچند زیاد پررونق نیست ولی ظاهراً او با این کتابفروشی خواسته با حرکتی نمادین به کتاب‌های چاپی و صنعت چاپ کتاب احترام بگذارد.
 
اکثر کتاب‌هایی که در این کتابفروشی وجود دارند توسط خود لی به صورت آنلاین خریداری می شود. او می‌گوید هدفم فروش کتاب نیست بلکه می‌خواهم فرهنگ کتابخوانی را در بین مردم کشورم زنده نگه دارم.
 
وی به جمله ای از شاعر آمریکایی رالف والدو اشاره می‌کند که می‌نویسد: وقتی دو نفر یک کتاب را بخوانند حس مشترکی بین آنها ایجاد می‌شود. در مراسم و دورهمی‌های فرهنگی که در کتابفروشی لی برگزار می‌شود دعوت‌نامه‌ها با این جمله به افراد فرستاده می شود.
 
لی در دعوت‌نامه به نویسنده‌ها و روشنفکران چینی از آنها می‌خواهد که احساس خود را با دیگران به اشتراک بگذارند.


 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها