پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۷
انتشار رمانی با حال و هوای دوران دانشجویی

رمان «اکباتان» نوشته محسن نیساری اثری است که در محیط دانشجویی روایت می‌شود.

محسن نیساری در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، از انتشار اولین اثر داستانی خود خبر داد و گفت: رمان «اکباتان» اولین رمان من است و داستان آن از این قرار است که؛ عده‌ای دانشجو با مساله‌ای روبه‌رو می‌شوند و نسبت به آن واکنش نشان می‌دهند. اختلاسی در دانشگاه اتفاق می‌افتد و هیچ کس بابت آن دستگیر نمی‌شود. دانشجویان این مساله را پی‌گیری  می‌کنند و اتفاقاتی در خلال این ماجرا رخ می‌دهد.

نیساری درباره انتخاب محیط دانشگاه و فضاهای دانشجویی برای روایت داستان خود توضیح داد: ایده این کتاب این بود که مقداری درباره ماهیت مدرنیسم و وضع موجود صحبت کنیم. تجربه‌ای که در نوشتن این رمان به من کمک کرد به صورت ناخودآگاه اتفاق افتاد. من در دانشگاه خودمان حرکتی مشابه این را در مساله دیگری تجربه کرده بودم و از آن تجربیات در روایت این رمان استفاده کردم.

این نویسنده در ادامه افزود: رمان «اکباتان» اولین اثر داستانی من است. من سابقا فعالیت مطبوعاتی داشتم. در «کتاب ماه» در بخش کودک و نوجوان مطالبی از من منتشر شد و با «همشهری جوان» هم همکاری‌هایی داشته و دارم.

گفتنی است رمان «اکباتان» نوشته محسن نیساری به تازگی در 120 صفحه و شمارگان 1000 به قیمت 15000 تومان از سوی انتشارات آواز راهی بازار کتاب شده است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها