دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۵
محراب قلم با 600 عنوان کتاب جدید به نمایشگاه آمد

خسرو رحمت‌الهی، مدیر بازرگانی و فروش انتشارات محراب قلم گفت: امسال با 600 عنوان کتاب به نمایشگاه آمدیم که 70 عنوان از آنها چاپ نخست است.

خسرو رحمت‌الهی، مدیر بازرگانی و فروش انتشارات محراب قلم در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: ما امسال با 600 عنوان کتاب به نمایشگاه آمدیم که 70 عنوان از آنها چاپ نخست است. اغلب این آثار در حوزه نوجوان و تعدادی هم در حوزه خردسال و کودکان است.
 
وی درباره فعالیت‌های جدید انتشارات محراب قلم توضیح داد: امسال تلاش کردیم در تولید کتاب‌ها بیشتر روی تنوع موضوع تمرکز کنیم زیرا در نمایشگاه سال گذشته اغلب مخاطبان از ما تنوع موضوع می‌خواستند. بر این اساس امسال توانستیم کتاب‌هایی با تنوع بالا تولید و منتشر کنیم که امسال با استقبال خوبی روبه‌رو شده‌اند.
 
رحمت‌الهی درباره چگونگی استقبال از آثار نیز توضیح داد: واقعیت این است که فروش آثار در حوزه نوجوان بیشتر است و خانواده‌های فرهنگی روی بچه‌هایشان برنامه‌ریزی کرده‌اند و آنها را به مطالعه تشویق می‌کنند.
رحمت‌الهی، کتاب‌های «ساعت مرگ» اثر فرانکلین دیکسون با ترجمه پروین علیپور، «جولیان و آگوست» نوشته آرجی پالاسیو ترجمه کوروش ساسانی، «راز گنجینه برج» اثر فرانکلین دیکسون با ترجمه رعنا کامیار و دایره‌المعارف «غول‌ها، هیولاها و دیوها» با ترجمه و تالیف مهدی ضرغامیان را از جمله آثار پرفروش این حوزه برشمرد.
 
مسئول غرفه انتشارات محراب قلم درباره پرفروش‌ترین آثار این انتشارات در حوزه کودک و خردسال نیز گفت: «ماجراهای خانم شارلوت» نوشته دومنیک دمرس با ترجمه مهناز عسگری ازجمله آثار پرفروش ما بوده که امسال با طرح و ویرایش جدید منتشر شده است. همچنین مجموعه 9جلدی «قصه‌های دوستی» اثر تعدادی از نویسندگان به مدیریت مجید راستی در گروه سنی خردسال نیز از آثار پرفروش ما بود. مجموعه کتاب‌های «آقای ماجیکا» نوشته مفری کارپنتر با ترجمه جمال‌الدین اکرمی که 9جلد از آن به نمایشگاه امسال رسیده است نیز از آثار پرفروش ما بود.
 
سی‌ویکمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران تا 22 اردیبهشت در مصلای بزرگ امام برپاست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها