سه‌شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۳
نیازمند بازگو کردن مهر‌بانی‌های پیامبر هستیم

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام به دومین کنگره بین المللی شعر پیامبر مهربانی گفت: در عصر حاضر، بیش از هر زمان دیگری نیاز به بازگفتن از مهربانی های پیامبر (ص) داریم.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در متن پیام سیدعباس صالحی به این کنگره آمده است:


«به نام خداوند مهربان
حضرت محمد (ص) به گواه تاریخ شمع جمع آفرینش است. او که در امتداد و اختتام راه پیامبران چونان چراغی فروزان، دل تاریک انسان قرن ها را روشن کرده است. او که معجزه اش کلام است و کتاب.

او که کتابش در کلام بی‌مانند است و در معنا بی‌نظیر. پیامبر مهربانی‌هاست و در عصر حاضر، بیش از هر زمان دیگر نیاز به بازگفتن از مهربانی‌های اوست تا کلام متبرک به نام و یاد و صفات آن بزرگوار راه همدلی و وفاق را میان انسان‌ها و بیش از همه پیروان آن پیامبر عظیم‌الشأن هموار کند و کدام کلام موثرتر و نافذتر از زبان شعر که روح افزا و عشق افروز است، اگرچه بسیار شاعران بزرگ از آن بزرگوار گفته و سروده‌اند اما مهربانی و خوبی ایشان چنان وسیع است که گفتن و گفتن و باز گفتنش برای گوش سمیع تازگی دارد.

امید که کنگره «پیامبر مهربانی‌ها» چونان شعری بلیغ بر جان آدمی بنشیند و نوری بر گوشه ای از خوبی های حضرت محمد مصطفی (ص) شود.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها