جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۰
«سیاوش»  فریدون رهنما نقش‌‌خوانی مي‌شود

جلسه معرفی نمایشنامه «سیاوش» نوشته فریدون رهنما که بر پایه داستان شاهنامه فردوسی شکل گرفته در سالن استاد امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) جلسه معرفی نمایشنامه «سیاوش» نوشته فریدون رهنما که بر پایه داستان شاهنامه فردوسی شکل گرفته، 15 دی‌ماه، ساعت 16 در سالن استاد امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

این نمایشنامه را که زیر نظر فریده رهنما و در نشر دانه در سال جاری منتشر شده است، انسیه ملکان، شکوفه شهیدی، مریم باقری، پیام صیادی، فریده رهنما، میترا ریشار، افروز فروزند و مهتاب نوبهار نقش‌خوانی می‌كنند.

فریدون رهنما (زاده ۲ خرداد ۱۳۰۹ - درگذشته ۱۷ مرداد ۱۳۵۴) شاعر، روزنامه‌نگار و سینماگر اهل ایران است. رهنما در دوران کوتاه عمر خود به ساختن ۳ فیلم کوتاه و انتشار پنج دفتر شعر به زبان فرانسه و یک دفتر شعر به فارسی و نگارش ده‌ها مقاله در نقد سینما و ادبیات مبادرت ورزید و در تمامی آثارش کوشید تا با نگاهی معاصر از پیشینه تاریخی فرهنگ ایران بهره‌برداری کند که از آن جمله می‌توان به  منظومه‌ای برای ایران و فیلم‌های «سیاوش در تخت جمشید» و «پسر ایران از مادرش بی‌اطلاع است» اشاره کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها