یکشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۶
محصولات قرآنی ایران از بهترین آثار تولیدشده در جهان اسلام است

سیدعباس صالحی در چهل و سومین جلسه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآن کریم، آثار و محصولات قرآنی ایران را از بهترین آثار تولیدشده در جهان اسلام دانست و افزود: کیفیت بالای آثار قرآنی، نشان‌دهنده ظرفیت بالای کشور در زمینه تولید این آثار است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، چهل و سومین جلسه کمیسیون توسعه فعالیت‌های تبلیغی ترویجی قرآن کریم، با موضوع بررسی سند راهبردی فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، امروز (یکشنبه 16 مهرماه) با حضور سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسئولان این وزراتخانه در سالن جلسات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.    
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست با اشاره به این‌که در چند سال گذشته اقدامات خوبی در زمینه فعالیت‌های قرآنی انجام شده، گفت: بدون شک فعالیت‌ها در زمینه قرآنی تاثیرات مثبتی بر جامعه و ارتباط با سایر کشورهای اسلامی خواهد داشت. توسعه فعالیت‌های قرآنی کشور، نقش پررنگی در تنظیم و رویکرد سایر کشورها با ایران دارد.
 
صالحی با تاکید بر اهمیت بهره‌مندی از ظرفیت قرآن کریم، افزود: طی دهه اخیر شاهد اتفاقات خوبی در زمینه ترویج فعالیت‌های قرآنی و ارتقاء ظرفیت‌ها در رابطه با جهان اسلام بوده‌ایم.
 
وی آثار و محصولات قرآنی ایران را از بهترین آثار تولیدشده در جهان اسلام دانست و ادامه داد: کیفیت بالای آثار قرآنی، نشان‌دهنده ظرفیت بالای کشور در زمینه تولید این آثار است.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان اینکه هنوز با عمل به قرآن فاصله داریم، عنوان کرد: اخیرا فعالیت‌های تاثیرگذاری در زمینه‌هایی همچون حفظ و تلاوت قرآن کریم انجام شده و اگر ارتباط‌مان را با قرآن عمیق‌تر کنیم، شاهد سرعت بخشیدن به اجرای این سند خواهیم بود.
 
صالحی گفت: تولید محصولات تبلیغی ترویجی داخلی، باید نگاه جهانی باشد تا بتوان در آن حوزه هم از آن‌ها استفاده شود. در تنظیم و بازنگری سند لازم است از صاحب‌نظران حوزه بین‌الملل نظرخواهی شود و همچنین فعالان قرآنی خارج از کشور نیز در این زمینه اظهارنظر کنند.
 
حوزه‌های فرهنگ، هنر و رسانه زیر چتر وزارت ارشاد
حجت‌الاسلام و‌المسلمین حمید محمدی، دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور نیز در این جلسه، با اشاره به این‌که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از وسیع‌ترین حوزه‌های کاری است، افزود: حوزه‌های فرهنگ، هنر و رسانه همه زیرمجموعه وزارت ارشاد بوده و زمانی که کمیسیون‌های وزارت ارشاد در این زمینه‌ها موفق و در چهارچوب مشخص عمل کنند، شاهد نتایج بسیارخوبی در سطح جامعه خواهیم بود.
 
تخصیص اعتبار لازم برای اجرای سند
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا حشمتی، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز، تخصیص اعتبار لازم برای اجرای این سند را یکی از عوامل تاثیرگذار در راستای اجرای آن در کوتاه‌مدت دانست و بیان کرد: در سال‌های گذشته مقدار اعتباری که به این سند تعلق می‌گرفت، کافی نبود که خوشبختانه در سال جاری اعتبار بهتری برای این امر درنظر گرفته شده و پیش‌بینی می‌شود که این موضوع به اجرای این سند سرعت بخشد.
 
وی با بیان این‌که کارگروه‌ها باید طبق بازه زمانی مشخص گزارشی از عملکرد خود ارائه دهند، ادامه داد: بدون شک ارائه گزارشات، موجب افزایش آگاهی نسبت به فعالیت‌ها و شرایط هر کارگروه و در نتیجه تسریع روند اجرای سند خواهد شد.
 
تدوین١٠ کارگروه برای کمیسیون تبلیغ و ترویج
در ابتدای این جلسه نیز محمدمهدی عزیززاده، دبیر کمیسیون تبلیغ و ترویج فعالیت‌های قرآنی، ضمن اشاره به تدوین١٠ کارگروه برای این کمیسیون، گفت: تاکنون اقدامات موثری در زمینه قرآن و حوزه تبلیغ و ترویج در فضای مجازی انجام شده است؛ در این راستا باید با جدیت و عظم زیادی فعالیت کنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها