یکشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۵
آغاز ثبت‌نام بُن‌کارت‌های مشارکتی خرید کتاب برای نهادها و سازمان‌ها

مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز ثبت‌نام سازمان‌ها و نهادها برای دریافت یارانه مشارکتی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، همایون امیرزاده با اشاره به آغاز ثبت‌نام بُن‌کارت‌های مشارکتی نهادها و سازمان‌ها از پنجم اردیبهشت‌ماه اظهار کرد: ثبت‌نام دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، مراکز علمی و پژوهشی، کتابخانه‌ها، نخبگان و اصحاب فرهنگ و هنر (با تأییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) به منظور دریافت بُن‌کارت خرید کتاب از یکشنبه (5 اردیبهشت‌ماه) آغاز شده است.
 
امیرزاده درباره نحوه تخصیص اعتبار به این مراکز گفت: دانشگاه‌ها، حوزه‌های علمیه، مراکز علمی و پژوهشی و کتابخانه‌ها تا سقف 25 درصد نسبت به مبلغ آورده شده، از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یارانه تعلق خواهد گرفت.
 
وی افزود: همچنین نخبگان فرهنگ و هنر که دارای تأییدیه از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند تا سقف 20 درصد نسبت به مبلغ آورده شده از سوی معاونت امور فرهنگی این وزارتخانه یارانه دریافت می‌کنند. مراکز فرهنگی و هنری که شامل انجمن‌های فرهنگی، مؤسسات فرهنگی، کانون فرهنگی ـ هنری مساجد، مؤسسات قرآنی، پایگاه‌های مقاومت بسیج و... نیز تا سقف 10 درصد نسبت به مبلغ آورده شده، از سوی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یارانه خرید کتاب تعلق می‌گیرد.
 
مشاور اجرایی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره روند ثبت‌نام و چگونگی دریافت این یارانه خرید کتاب، گفت: متقاضیان باید درخواست کتبی خود را تا دوازدهم اردیبهشت‌ماه به امور مالی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واقع در ساختمان مرکزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (میدان بهارستان) تحویل دهند.
 
وی تأکید کرد: تخصیص یارانه به نهادها و سازمان‌ها مشروط به واریز سهم آورده متقاضی است و پس از واریز وجه می‌توانند از یارانه در نظر گرفته شده بهره مند شوند. همچنین این یارانه‌ها به صورت بُن‌کارت خرید کتاب و به نام سازمان‌ها و نهادها صادر خواهد شد و مدت اعتبار آنها صرفاً در ایام برگزاری نمایشگاه است.
 
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است...» از 15 تا 25 اردیبهشت‌ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم امام خمینی (ره) قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها