دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۳:۵۲
بازدید میدانی اعضای کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران از شهر آفتاب/ تحویل تمامی بخش‌های نمایشگاه به معاونت امور فرهنگی تا 25 فروردین

حسین صفری، مدیرکمیته اجرایی و رفاهی بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از نهایی شدن فعالیت‌های مربوط به زیرساخت‌های شهرآفتاب و تحویل کامل سالن‌ها به معاونت امور فرهنگی تا تاریخ 25 فروردین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، حسین صفری با بیان اینکه در اولین جلسه کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای شهر تهران در شهرآفتاب، کارگروه‌ها و کمیته‌هایی تشکیل شد، گفت: در دومین جلسه شورای شهر تهران در روز شنبه (21 فروردین ) در شهرآفتاب چهار کمیته کارگروه خدمات عمرانی و زیربنایی، ترافیک، فناوری و اطلاعات، فرهنگی و اطلاع‌رسانی، خدمات شهری و رفاهی و ایمنی و انتظامی و بهداشت گزارشی از فعالیت‌های اجرایی و اقدامات خود ارائه کردند.

وی  با اشاره به مصوبات کارگروه‌های بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در دومین جلسه کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای شهر تهران افزود: تمامی فعالیت‌های مربوط به زیرساخت نمایشگاه کتاب تهران در شهرآفتاب نهایی شده است و بر اساس مصوبه این شورا مسئولان شهر آفتاب تمامی بخش‌ها را تا روز چهارشنبه 25 فروردین تحویل معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد شد.

مدیرکمیته اجرایی و رفاهی بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران درباره مصوبات این شورا در حوزه ترافیک، گفت: طبق مصوبه کمیسیون شورای شهر تهران، کارگروه ترافیک باید دسترسی‌ها را برای بازدیدکنندگان نمایشگاه 29 کتاب تهران با ایجاد خدمات تاکسیرانی، اتوبوسرانی، مترو، برنامه‌ریزی فاصله زمانی مترو، خدمات شاتل در محوطه نمایشگاه و... فراهم آورد.

صفری افزود: کارگروه فناوری و اطلاعات باید تمامی فعالیت‌های مربوط به IT و دیتاهای مربوط به نمایشگاه کتاب تهران را نهایی کند. همچنین کارگروه فرهنگی و اطلاع رسانی به مدیریت سازمان فرهنگی شهرداری تهران، فعالیت‌های فرهنگی مانند جنگ‌های شادی را با توجه به مناسبت‌هایی که در پیش است، ساماندهی می‌کند.

وی درباره مصوبات کارگروه خدمات شهری و رفاهی بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، گفت: با توجه به اینکه یکسری ساخت و سازهای موقت و ایستگاه‌های رفاهی را در شهرآفتاب داریم، جانمایی‌ها این موارد بر عهده کارگروه خدمات شهری و رفاهی است.

مدیرکمیته اجرایی و رفاهی بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ادامه داد: مدیریت کارگروه ایمنی، انتظامی و بهداشت بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بر عهده مدیریت بحران شهر تهران است و وظیفه آن در نمایشگاه 29 کتاب تهران، ایجاد امنیت و ایمنی بازدیدکنندگان و هماهنگی با اورژانس و آتش‌نشانی در شهرآفتاب است.

 اعضای کمیسیون فرهنگی- اجتماعی شورای شهر تهران به همراه مهندس عبداللهی معاون خدمات شهر شهرداری تهران، حجت‌الاسلام ناصحی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران و رؤسای سازمان های مربوطه و شهرداران مناطق 19 و 20 در پایان این جلسه از محوطه نمایشگاه بازدید کردند و در جریان فعالیت‌های اجرایی انجام شده قرار گرفتند.

بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از 15 تا 25 اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب برگزار می‌شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها