شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۰۵
«نگرش‌های ایرانی» بقایی ماکان در فرهنگسرای اندیشه بررسی می‌شود

فرهنگسرای اندیشه دوشنبه (5 بهمن ماه) هفتادونهمین نشست راویان اندیشه را با معرفی و بررسی کتاب «نگرش‌های ایرانی» نوشته دکتر محمد بقایی ماکان برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی فرهنگسرای اندیشه، کتاب «نگرش‌های ایرانی» نوشته دکتر محمد بقایی ماکان به‌منظور بررسی اندیشه‌های برآمده از ایران باستان از زمان تاریخ مکتوب تا به امروز، در هفتادونهمین نشست راویان اندیشه با حضور نویسنده کتاب و دکتر میر جلال‌الدین کزازی معرفی، نقد و بررسی می‌شود.
 
در مقدمه این کتاب آمده است: «نسل امروز ایران در زمانه‌ای سر می‌کند که به‌واقع نیاز به شناخت تاریخ، فرهنگ و اندیشه‌های برآمده از این خاک دارد تا هویت خویش را بازیابد و خود را در عرصه حیات چنان بنمایاند که شایسته تاریخ پربار اوست. کتاب حاضر، پیاله‌ای است از خم‌خانه این فرهنگ با نگاه‌های تازه به برخی موضوعات اصلی و عمده که کمتر بدان توجه شده. آنچه در این مجموعه فراهم آمده، متشکل از عناصر هویت‌ساز ایرانی است که رگه‌های مشترک موضوعات هر بحث را شکل می‌دهد.
 
کتاب «نگرش‌های ایرانی» در 700 صفحه و در قطع وزیری توسط نشر رسانش نوین منتشرشده و در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.
 
علاقه‌مندان برای شرکت در این برنامه می‌توانند ساعت 16 روز دوشنبه (5 بهمن ماه) به سالن اجتماعات فرهنگسرای اندیشه واقع در خیابان شریعتی نرسیده به پل سیدخندان مراجعه کنند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها