چهارشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۸
کتاب «اشخاص و شاخص‏‌ها در قرآن کریم» به چاپ دوم رسید

کتاب «اشخاص و شاخص‏ها در قرآن کریم» نوشته حجت الاسلام والمسلمین سید فتاح مرتضوی، عضو هیأت علمی دانشگاه بین المللی قزوین از سوی دفتر نشر معارف به چاپ دوم رسید.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از دفتر نشر معارف، در قرآن کریم بیش از یک‏صد اسم شخص یا قوم مانند ابراهیم، نوح، عاد، ابی‏لهب و... آمده که به دو دسته قابل تقسیم است. یک دسته کسانی هستند که دارای رفتاری مثبت‌‏اند، از این رو مورد تأیید خدای متعال هستند. در پیامبران بزرگانی چون، نوح، ابراهیم، موسی، عیسی، یوسف، یونس(ع) و محمد(ص) و یا اشخاص صالحی چون لقمان، همسر فرعون، حضرت مریم(ع) و مانند ایشان. دسته دیگر کسانی هستند که دارای رفتار منفی بوده و مورد مذمّت خدای سبحان قرار دارند، آنان کسانی هستند که جریان کفر، شرک و استکبار را رهبری می‏‌کنند، از قبیل نمرود، فرعون و کسانی که در برابر پیامبران الهی با لجـاجت تمـام ایستـادگـی می‌‏کردند و مانع فعالیّت آنان بودند، از قبیل قوم نوح، عاد و ثمود.

از آنجایی که قرآن، کتاب نور و بصیرت، عهده‌دار هدایت مردم تا روز قیامت است، سعی نویسنده در این کتاب بر آن است که تا رفتارهای تمام، اشخاص مطرح شده در قرآن را به دقّت بررسی کرده و شاخصه‌های رفتاری آنان را پیش روی مخاطبان قرار دهد. این کتاب گامی برای آشنایی بیشتر با معارف و اسوه‌‏های قرآنی است.

چاپ دوم کتاب «اشخاص و شاخص‏ها در قرآن کریم» در 288 صفحه، قطع رقعی، تیراژ 5000 نسخه و قیمت 8000 تومان به جامعه فرهنگی و دینی عرضه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها