شنبه ۶ مهر ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۰
انتشار 60 تمرین تکنیکی لویی‌هانون برای نوازندگان پیانو

کتاب «شصت تمرین تکنیکی برای نوازندگان برتر پیانو» نوشته شارل لویی هانون، نوازنده و موسیقیدان فرانسوی با ترجمه ندا علی غنی به چاپ رسید. این کتاب برای تکنیکی‌تر کردن و رفع اشکالات جزیی نوازندگان تالیف شده است.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، هانون، تمرین‌های خود در این کتاب را در سه بخش تدوین کرده است؛ بخش اول، تمرین‌های یک تا 20 کتاب، که «تمرین‌های مقدماتی جهت به دست آوردن سرعت، دقت، چابکی و قدرت انگشتان هر دو دست و همچنین انعطاف پذیری مچ‌ها» است. 

بخش دوم شامل تمرین‌های 21 تا 43 کتاب که شامل «تمرین‌های تخصصی جهت آماده‌سازی انگشتان برای تکنیک‌های حرفه‌ای» و در نهایت بخش سوم نیز دربرگیرنده تمرین‌های 44 تا 60 کتاب که «تمرین‌های پیشرفته برای تسلط بر مهمترین مشکلات تکنیکی» شامل شده است. 

اصل اثر «شصت تمرین تکنیکی...» به زبان فرانسه نوشته و کتاب حاضر از روی ترجمه انگلیسی آن به فارسی منتشر شده است. هنرجو پس از پایان تمرین‌های این کتاب با مهم‌ترین مشکلات تکنیکی آشنا می‌شود و می‌تواند با تمرین مداوم این مشکلات را حل کند. 

در بخشی از پیشگفتار مترجم انگلیسی این کتاب آمده است:‌ «کتاب حاضر اثر شارل لویی هانون ابتدا در کشور فرانسه به چاپ رسید و به تدریج به بسیاری از زبان‌های دیگر ترجمه شد، به همین دلیل برای هنرجویان سراسر دنیا شناخته شده است. بدون شک این اثر بهترین کتابی است که بیشترین تکنیک‌های نوازندگی پیانو در آن به کار رفته است. با این وجود تا به حال ترجمه انگلیسی خوبی از این کتاب ارایه نشده و ترجمه‌های قبلی آن که به انگلیسی انجام شده... توسط مترجمان عمومی بوده است... ترجمه‌ای که در پیش‌رو دارید قصد دارد مشخص کند که هانون چه منظوری داشته و آموزش‌هایی را که هنرجویان به اشتباه یاد گرفته‌اند اصلاح کند.» 

«شصت تمرین تکنیکی برای پیانو» نوشته شارل لویی هانون، ویرایش آلن اسمال و ترجمه ندا علی‌غنی با شمارگان دو هزار نسخه، 135 صفحه و بهای 12 هزار و 500 تومان از سوی انتشارات هنر و فرهنگ روانه کتابفروشی‌ها شده است. 

شارل لویی هانون پیانیست نخبه، ارگ نواز و مربی فرانسوی، در سال 1819 میلادی، در فرانسه چشم به جهان گشود. کتاب «شصت تمرین تکنیکی برای نوازندگان برتر پیانو» هانون شهرت بسیاری در جهان دارد. او در سال 1900 میلادی درگذشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط