چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۱۴
راهنمای گستره دانش مدیریت پروژه، در بازار کتاب

کتاب «راهنمای گستره دانش مدیریت پروژه» تالیف موسسه مدیریت پروژه PMI و به ترجمه محسن ذکائی آشتیانی، بنیان‌های مدیریت پروژه را که در گستره وسیعی از پروژه‌ها کاربرد دارند تشریح می‌کند.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) راهنمای PMBOK، یک استاندارد شناخته شده بین‌المللی است که ابزارهای ضروری مدیریت پروژه و تحویل نتایج سازمانی را به مدیران پروژه اعطا می‌کند. کتاب حاضر در سه بخش مشتمل بر 13 فصل، رایج‌ترین راهکارها و دانش مدیریت پروژه را معرفی می‌کند.

«چارچوب مدیریت پروژه، استاندارد برای مدیریت یک پروژه و حوزه‌های دانش مدیریت پروژه» موضوع بخش‌های سه‌گانه کتاب است. بخش نخست کتاب به ذکر مقدماتی از این دانش مدیریت پروژه و همچنین تشریح چرخه حیات پروژه و سازمان اختصاص یافته است.

در بخش دوم مبحث «استاندارد برای مدیریت پروژه یک پروژه» مورد بررسی قرار گرفته است. فرآیندهای مدیریت پروژه برای یک پروژه بحث محوری این بخش کتاب است.

بخش سوم که بیشترین حجم کتاب را شامل می‌شود در 10 فصل حوزه‌های دانش مدیریت پروژه را معرفی می‌کند.

«مدیریت یکپارچگی پروژه، مدیریت محدوده پروژه، مدیریت زمان پروژه، مدیریت هزینه پروژه، مدیریت کیفیت پروژه، مدیریت منابع انسانی پروژه، مدیریت تدارکات تیم پروژه، مدیریت ریسک پروژه و مدیریت ذی‌نفعان پروژه» موضوعات مورد بحث در هر یک از فصل‌های بخش سوم کتابند.

ویرایش پنجم کتاب «راهنمای گستره دانش مدیریت پروژه» نسبت به ویرایش قبلی بروز رسانی شده تا رایج‌ترین راهکارها و دانش مدیریت پروژه را در‌بر گیرد. در این ویرایش حوزه دانش هم اضافه شده است تا تعامل مناسب ذی‌نفعان پروژه را در فعالیت‌ها و تصمیمات کلیدی، تعریف کند.

جریان اطلاعات و داده‌های پروژه نیز در ویرایش جدید از نو تعریف شده‌اند تا سازگاری بیشتری را فراهم آورده و مطابقت بیشتری با مدل داده، اطلاعات، دانش و خرد استفاده شده در حوزه مدیریت دانش داشته باشند.

همچنین چهار فرآیند برنامه‌ریزی جدید به این کتاب اضافه شده‌اند تا سازگاری را بهبود بخشند، به شفافیت بیفزایند و مفهوم برنامه‌های فرعی یکپارچه شده در برنامه کلی مدیریت پروژه را در راستای ارایه راهنمایی بیشتر برای برنامه‌ریزی و اجرای پروژه، تقویت کنند.

ویرایش پنجم کتاب «راهنمای گستره دانش مدیریت پروژه» در 604 صفحه و به بهای 17 هزار تومان در قطع وزیری از سوی نشر آدینه منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها