چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۱ - ۱۴:۱۰
انتشار رمان «اذان بي‌موقع» به یاد روز‌هاي انقلاب

رمان «اذان بي‌موقع» از مجموعه کتاب‌های «روز‌هاي انقلاب» به قلم سيد مهرداد موسويان، توسط انتشارات سوره مهر منتشر مي‌شود.-

مهرداد موسويان در گفت‌وگو با خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، درباره كتاب خود اظهار کرد: اين اثر واقعه تاريخي 11 آذر 1357 و زماني را كه رژيم پهلوي حكومت نظامي اعلام كرد و مردم در پي تداوم راه امام خمینی (ره) براي پيروزي انقلاب بر روي پشت‌با‌م‌ها نواي الله اكبر سر دادند روايت مي‌كند.

موسويان كه قالب كتاب را رمان انتخاب كرده است افزود: قهرمان داستان پسری روستايي به نام خسرو است كه پدرش در تهران به شغل بنايي مشغول است. حادثه‌ای براي پدر باعث مي‌شود تا خسرو به تهران بيايد و با گروهي مذهبي آشنا شود. يكي از اعضاي گروه به نام استاد حسن بنا شباهت بسياري به پدر خسرو دارد. به همين دليل خسرو به او علاقه‌مند مي‌شود. در روز 11 آذر سال 1357 حسن بنا اتوبوسي را بين تظاهر كنندگان و ماموران رژیم پهلوی قرار مي‌دهد و پس از آن به شهادت مي‌رسد و شب که از راه می‌رسد خسرو هم مانند بقيه مردم روي پشت‌بام مي‌رود و فرياد الله اكبر سر مي‌دهد.

وي ادامه داد: براي نگارش اين اثر از كتاب‌هاي تاريخي و روزشمار انقلاب، چاپ كانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و نيز اطلاعات تاریخ انقلاب در سایت‌های حوزه هنري بهره گرفتم. در اين جست‌وجو كتابي درباره وقایع روز 11 آذر سال 1357 نديدم و فقط گزارش‌هایی کوتاه از آن روز موجود بود.

موسويان درباره عنوان «اذان بي‌موقع» براي كتابش گفت: فرياد‌هاي «الله‌اکبر» مردم بر روي پشت‌بام‌ها، حكومت نظامي ماموران رژیم پهلوی را بي‌اعتبار كرد و به همين دليل این عنوان را انتخاب كردم. نگارش اين كتاب دو ماه پيش به پايان رسيده و به احتمال زياد در بيش از 100 صفحه منتشر خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط