هشتمین دوره مسابقه کتابخوانی «کتاب قهرمان» با محوریت کتاب «نذر مخصوص» از دهم مرداد‌ماه ۱۴۰۱ و همزمان با ماه محرم‌الحرام، فعالیت خود را آغاز می‌کند.
هشتمین پویش کتابخوانی «کتاب قهرمان» تشکیل می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،هشتمین دوره مسابقه کتابخوانی «کتاب قهرمان» با همکاری مرکز رسانه‌ای شیرازه انتشارات کتابستان معرفت، با محوریت کتاب «نذر مخصوص» از دهم مرداد‌ماه ۱۴۰۱ و همزمان با ماه محرم‌الحرام، شروع به‌کار خواهد کرد.

«داستان بریده بریده» مثل یک داستان است و از مرگ معاویه آغاز می‌شود و تا واقعه حرّه ادامه پیدا می‌کند. در این میان پای شخصیت‌های بسیاری وسط می‌آید که بخشی از آن‌ها را اصلا نمی‌شناسیم یا درباره‌شان شناخت درستی نداریم.

اما به ادعای علیرضا نظری‌خرمی، نویسنده کتاب، هیچ‌جای کتاب داستان‌پردازی به معنای اینکه صحنه‌ای یا حرفی از خیال نویسنده به تاریخ اضافه شده باشد وجود ندارد. کتاب کاملاً براساس آنچه که در تاریخ وقوع پیدا کرده نوشته شده است و منابع استفاده‌ شده نیز در انتهای کتاب آمده است.

در «داستان بریده بریده» نویسنده تعمداً از زبان تاریخی و ادبی فاصله گرفته است تا بتواند دایره مخاطبانش را گسترش دهد؛ البته درست که در استاتیک کلمه و مفهوم زیبایی‌شناسی ادبی، اثر در موضع قدرت نیست اما نویسنده سعی دارد با تکیه زدن بر ساده‌نویسی و حتی راحت‌نویسی، اصل گزارش از واقعه را پررنگ­تر سازد.
 
جوایز هشتمین دوره از پویش «کتاب قهرمان»، ۵۰۰ میلیون ریال جوایز نقدی خواهد بود که با قرعه‌کشی به برگزیدگان اهدا خواهد شد. علاقه‌مندان برای تهیه کتاب و شرکت در مسابقه می‌توانند عدد ۴ را به ۵۰۰۰۵۴۶۰ ارسال کرده، یا مراجعه به کتاب‌فروشی‌های سراسر کشور آن را تهیه کنند.
 
برای کسب اطلاعات بیشتر به تارنمای شیرازه به نشانی https://shirazeh.ir/ و صفحه مجازی @shirazeh_ir در پیام‌رسان‌ها و شبکه­های اجتماعی مراجعه کنید.
کد مطلب : ۳۲۴۵۹۲
https://www.ibna.ir/vdcco0q1i2bqip8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پیاده‌روی اربعین 1401