مطالعات گروهی از محققات عصب شناس نشان می‌دهد مطالعه یک کتاب خوب پیش از خواب به کاهش استرس و دور شدن از مشکلات روزمره کمک می‌کند.
6 دقیقه مطالعه پیش از خواب استرس را کاهش می‌دهد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از الیت دیلی - برخلاف خواندن مطالب موجود در اینترنت یا چرخیدن در شبکه‌های اجتماعی، مطالعه یک کتاب خوب می‌تواند به آسایش فکر و خواب راحت کمک کند. دانشمندان در تحقیقات خود متوجه شده‌اند که خواندن کتاب تاثیر مثبتی روی خوابیدن افراد دارد.

بر اساس تحقیقاتی که در دانشگاه ساسکس انگلستان انجام شده، معلوم شده است کسانی که به جای مطالب و محتواهای اینترنتی از کتاب به خصوص انواع چاپی استفاده می‌کنند دارای خواب بهتری در طول شب هستند.

دکتر دیوید لوئیس، عصب شناس و استاد این دانشگاه طی تحقیقاتی متوجه شده است که مطالعه کتاب مورد علاقه پیش از خواب تا میزان 68درصد استرس را در انسان کاهش داده و موجب خواب بهتر می‌شود.

بر اساس مطالعات دکتر لوئیس و همکارانش مطالعه کتاب تاثیری به مراتب بهتری نسبت به گوش دادن به موسیقی یا پیاده روی پیش از خواب دارد.

وی در بررسی های خود روی دانشجویان متوجه شده 6 دقیقه مطالعه پیش از خواب کافی است که انسان را از عوامل ناراحت کننده مانند افکار مزاحم و مشکلات روزمره جدا کند.

غیر از مطالعه دکتر لوئیس مطالعات مشابه پیشین نیز چنین نتایجی را نشان داده است. در سال 2015 گروهی از دانشجویان انگلیسی در تحقیقات مشابهی در مرکز «ماترس» برای آزمایش نتیجه مطالعه روی خواب شرکت کرده بودند که از آن بررسی نیز همین نتیجه گرفته شد.
کد مطلب : ۲۵۸۴۵۲
https://www.ibna.ir/vdcdkj0xxyt0ko6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما