مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: به مناسبت دهه کرامت مسابقه کتابخوانی «به رسم زینب» در زنجان برگزار می‌شود.
مسابقه کتابخوانی «به رسم زینب» در زنجان برگزار می‌شود
جواد بازرگان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان گفت: به مناسبت فرا رسیدن دهه کرامت برنامه‌های ویژه‌ای برای جامعه ورزش و جوانان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات ورزشی در مرکز استان و شهرستان‌ها ویژه دختران نوجوان افزود: مسابقات بومی و محلی در ۴ رشته ویژه دانش‌آموزان دختر و پسر با نیازهای ویژه، طناب کشی، مارو پله، هولاهوپ، هفت سنگ مهارت همزمان با دهه کرامت اجرا می‌شود.

بازرگان همچنین از اجرای برنامه‌های فرهنگی به مناسبت دهه کرامت خبر داد و گفت: برنامه‌های دهه مبارک کرامت با شعار محوری حضرت معصومه(س) بهترین دختر دنیا از ۳۱ اردیبهشت تا ۱۰ خرداد در استان برگزار خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان از برگزاری جشن ویژه دختران به میزبانی ورزشگاه‌ها خبر داد و افزود: این برنامه‌ با همکاری دستگاه‌های فرهنگی و در راستای ترویج سیره زندگی حضرت معصومه (س) اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برگزاری مسابقه کتابخوانی « به رسم زینب» هم از دیگر برنامه‌های اجرایی در دهه کرامت است، اضافه کرد: منبع این مسابقه کتابخوانی کتاب « من میترا نیستم» است.

بازرگان با اشاره به اینکه شرکت عموم در این مسابقه کتابخوانی آزاد است، افزود: به 72 نفر از برندگان این مسابقه جایزه سفر مشهد مقدس و به 14 نفر هم کمک هزینه سفر به کربلای معلی اعطا خواهد شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: پخش صلوات خاصه در ورزشگاه‌ها و برپایی ایستگاه‌های فرهنگی در راستای ترویج سیره زندگی حضرت فاطمه معصومه (س) و امام رضا (ع) در شهرستان‌ها نیز از دیگر برنامه‌هایی است که طی دهه کرامت اجرا می‌شود.
 
کد مطلب : ۳۳۸۵۵۹
https://www.ibna.ir/vdcamaneo49nem1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب