رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان آذربایجان‌غربی در گفت‌وگو با ایبنا:

اعلام آمادگی اصناف کشور برای مشارکت در ساخت مدارس تخریب‌ شده خوی

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان آذربایجان‌غربی گفت: اتحادیه تا به امروز بیش از سه وانت کمک‌های اصناف درحوزه چاپ و نشر را به مناطق زلزل‌زده خوی ارسال کرده است.
اعلام آمادگی اصناف کشور برای مشارکت در ساخت مدارس تخریب‌ شده خوی
مجید محبی، رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان آذربایجان‌غربی، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در استان آذربایجا‌ن‌غربی، گفت:  اتحادیه تا به امروز بیش از 3 وانت‌بار کمک‌های اصناف فعال درحوزه چاپ و نشر را به مناطق زلزله‌زده خوی ارسال کرده است.

وی با بیان اینکه  این محموله‌ها هر سه روز یکبار به این مناطق ارسال شده‌اند، گفت:  اتاق اصناف شهرستان خوی از همان لحظه اول زلزله اکیپ شناسایی تشکیل داده و نیازمندی‌های مردم را یاداشت و به اتحادیه ارسال می‌کردند و اتحادیه با همکاری اصناف این لوازم را تهیه و ارسال می‌کردند. این کمک‌ها شامل بسته‌های خوراکی،  بهداشتی،  لباس و وسایل گرمایشی بود.

وی افزود:  تا به امروز 325 بخاری برقی از اصناف استان و 100 عدد بخاری برقی نیز از چاپخانه‌های تهران ارسال و در اختیار مردم گذاشته شده است.

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان آذربایجان‌غربی با بیان اینکه مبلغ 180میلیون تومان وجه نقدی نیز به همت اصناف تهران جمع‌آوری شده، گفت:  مدیرعامل شرکت لیتوگرافان ایران نیز 300 بخاری برقی هیتردار برای کمک به مردم زلزله‌زده خوی ارسال کرده‌اند.

محبی گفت: در حال حاضر 80 بخاری در انبار موجود است و درصورت شناسایی افراد نیازمند، ارسال خواهد شد.

رئیس اتحادیه چاپخانه‌داران استان آذربایجان‌غربی گفت:  با موافقت هیئت امنا، شماره حسابی به اصناف استان و کشور  معرفی شده تاکمک‌های نقدی خود را واریز کنند و از این طریق حقوق یک ماه کارگران چاپخانه‌های شهرستان خوی که متاثر از این حادثه، مجبور به تعطیلی شده‌اند، را پرداخت کنیم.

وی افزود:  اصناف کل کشور و حتی کشورهای خارجی ازجمله دبی و آلمان نیز اعلام کرده‌اند درصورت تخریب مدرسه‌ایی در روستای منطقه زلزله‌زده خوی حاضر به همکاری در ساخت هستند.

محبی گفت: در سطح شهرستان شایعه شده که زلزله بزرگی رخ خواهد داد و مردم به وحشت افتاده و شهرستان را ترک می‌کنند، اما مردم نباید به شایعات توجه کنند. همکاران را قانع کردیم در صورت مساعد بودن شرایط به محل کار خود برگردند و به شایعات گوش ندهند.

به گزارش ایبنا؛ دومین محموله کمک صنعت چاپ و نشر تهران پنچ‌شنبه(20 بهمن‌ماه) برای توزیع بین مردم زلزله خوی به ارومیه می‌رسد.
گزارشگر
فاطمه صمدزاده
کد مطلب : ۳۳۲۶۵۴
https://www.ibna.ir/vdcamuney49nei1.k5k4.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

در خیمه کتاب