با هدف توانمندسازی نویسندگان حوزه روایت زندگی علمای شیعه؛

دوره «دیدار با ابرار» برگزار شد

در این دوره آقایان مرتضی سرهنگی، دکتر سعید طاووسی مسرور، حجت‌الاسلام مهدی انصاری قمی و حجت‌الاسلام ناصرالدین انصاری قمی در موضوعات «روایت‌نگاری»، «تاریخ اجتماعی علمای شیعه»، «سیری در سیره علما» و «مأخذشناسی» به بیان نکات و دیدگاه‌های خود پرداختند.
دوره «دیدار با ابرار» برگزار شد
به گزازش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، دوره «دیدار با ابرار» با هدف توانمندسازی نویسندگان، طی روزهای پنجم تا هفتم بهمن به همت شرکت چاپ و نشر بین‌الملل (وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی) در تهران و قم برگزار شد.
 
با توجه به رصدهای این نشر، آثاری که در قالب پژوهش در زندگانی علما در بازار نشر وجود دارد از جذابیت لازم برای جذب مخاطب عام به‌ویژه جوان و نوجوان برخوردار نیست به همین دلیل نسل امروز آشنایی چندانی با این بزرگان ندارند در حالی که سبک زندگی این علمای بزرگ می‌تواند چراغ راهی در مسیر زندگی نسل امروز باشد.

هدف از برگزاری این دوره که در آن جمعی از نویسندگان حضور داشتند افزایش دانش و مهارت نویسندگان و صاحبان ایده در حوزه «تراجم‌نگاری علمای شیعه» به منظور نگارش آثاری مستند، فنی و با جذابیت لازم برای مخاطب عام بود. در مرحله بعد، ایجاد شبکه‌ای از نویسندگان مؤمن و انقلابی دنبال می‌شد که منجر به تزریق اندیشه دینی و انقلابی در بازار نشر و به تبع آن، معرفی الگوهای مناسب برای جوانان و نوجوانان می‌شود.
 
در این دوره مرتضی سرهنگی، سعید طاووسی مسرور، حجت‌الاسلام مهدی انصاری قمی و حجت‌الاسلام ناصرالدین انصاری قمی در موضوعات «روایت‌نگاری»، «تاریخ اجتماعی علمای شیعه»، «سیری در سیره علما» و «مأخذشناسی» به بیان نکات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

نام این دوره (دیدار با ابرار) نام مجموعه‌ای است که در دهه ۷۰ و۸۰ منتشر می‌شد و‌ دربرگیرنده بیش از ۱۰۰ عنوان کتاب بود که در هر یک از جلدهای آن، زندگی یکی از علمای شیعه روایت می‌شد. حالا قرار است به همت نویسندگان آشنا با اصول داستان‌نویسی، در قالب آثار روایی و ادبی جدید، زندگی بعضی از همان علما به همراه برخی دیگر از علمایی که در آن مجموعه به زندگی‌شان پرداخته نشده بود توسط انتشارات بین‌الملل منتشر شود.
 


کد مطلب : ۳۳۲۰۴۴
https://www.ibna.ir/vdcdox0soyt0sz6.2a2y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال