در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی گلستان؛

کتاب عکس «سیل مهربانی» در استانداری گلستان رونمایی شد

کتاب گزیده عکس‌های سیل سال 1398 در مجموعه‌ای با عنوان «سیل مهربانی» رونمایی شد. در این کتاب 100 اثر از 50 هنرمند در این مجموعه به چاپ رسیده است.
کتاب عکس «سیل مهربانی» در استانداری گلستان رونمایی شد
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در گلستان، کتاب گزیده عکس‌های سیل 1398 با عنوان «سیل مهربانی» در پایان برگزاری شورای برنامه‌ریزی استان گلستان و با حضور هادی حق‌شناس استاندار گلستان، غلامرضا منتظری دبیر مجمع نمایندگان استان و نائب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران و هنرمندان عکاس گلستانی پنجشنبه 25 شهریور ماه در سالن اجتماعات استانداری گلستان رونمایی شد.

در این آیین «عادله کشمیری» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان درباره کتاب عکس، گفت: در هنگام میزبانی از مقام عالی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (عباس صالحی) درخواست کردیم تا حمایت خود را برای شکل دهی رخدادی برای بازنمایی (برای تهیه و تنظیم و چاپ کتاب عکس ) حادثه سیل را مبذول کند.

وی افزود: به منظور حمایت و ارتقای سطح عکاسی و بسترسازی بهتر و پیشرفت سطح گفتگوی بصری جامعه عکاس و با هدف جلب توجه و مشارکت بیشتر جامعه در پیشگیری هدفمند و جلوگیری از بروز بلایای طبیعی بالاخره بستری برای بازنمایی فراهم شد و وزیر ارشاد نیز دستورات لازم را برای همراهی عکاسان و ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌هایی که در آنها شاهد هجوم سیل بوده اند را صادر کرد. کشمیری ادامه داد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری انجمن عکاسان استان گلستان و نیز همراهی هنرمندان استان‌های معین این رویداد فرهنگی و هنری را با راه اندازی شورای سیاست گذاری و کارگروه اجرایی شکل داد و در نهایت پس از تشکیل دبیرخانه و دعوت از هیئت داوران، شاهد جمع آوری آثار هنری  عکاسان سراسر کشور و انتخاب کیفی آثار رسیده بودیم تا اینکه این کتاب با حمایت ویژه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و همراهی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس به چاپ رسید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان با اشاره به اینکه در این مجموعه برای ارتقای سطح علمی کتاب از مقالات تخصصی علمی و پژوهشی استفاده شده است، ادامه داد: بیش از 600 اثر از هنرمدان متقاضی به دستمان رسید که از این تعداد پس از انتخاب توسط داوران ملی  100 اثر از 50 هنرمند در این مجموعه به چاپ رسیده است.

در ادامه مراسم «هادی حق‌شناس» استاندار گلستان نیز ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته برای بازنمایی حادثه سیل و تهیه سندی تصویری برای آیندگان، گفت: انجام اقدام‌هایی این چنینی بدون شک برای آیندگان آورده‌هایی دارد و بسیار ارزشمند است.

وی ضمن قدردانی از عکاسان گلستانی که در این پروژه فعالیت داشتند، ادامه داد: حوزه‌های گوناگونی در سطح استان وجود دارد که پتانسیل دارد که از طریق هنر عکاسی در سطح ملی و بین‌المللی بازنمایی و ماندگار شوند.

یادآوری می‌شود در این کتاب مجموعه عکس، ۴۸ هنرمند که ۲۵ هنرمند آن گلستانی هستند و عکس‌های سیل در ۵ استان گلستان، لرستان، فارس، ایلام و سیستان و بلوچستان را پوشش دادند رونمایی شد.
کد مطلب : ۳۱۰۸۶۷
https://www.ibna.ir/vdccexq1m2bqs48.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

بزرگداشت حافظ
بهارانه کتاب
تقدیر از مروجان کتابخوانی