معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام؛

فضای داخلی کتابخانه مرکزی ایلام بازطراحی می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام از کتابخانه مرکزی و پروین اعتصامی شهر ایلام بازید کرد.
فضای داخلی کتابخانه مرکزی ایلام بازطراحی می‌شود
به‌گزارش‌خبرگزاری‌کتاب‌ایران  (ایبنا) در ایلام سعید هژبری، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام به همراه سمیه حیدری، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی و فرشاد دوستی، مدیرکل راه و شهرسازی استان،ازکتابخانه های عمومی مرکزی و پروین اعتصامی شهر ایلام بازید کرد.

هژبری در این بازدید با تاکید بر اهمیت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اظهار  کرد: نقش بارز کتابخانه‌های عمومی در رفع نیازهای مطالعاتی مردم به ویژه جوانان و دانشجویان مهم و تاثیرگذار است.

وی ادامه داد: با توجه به بازسازی و مرمت کتابخانه پروین اعتصامی، این مهم به گونه‌ای انجام شود که به معماری تاریخی و فرهنگی آن لطمه وارد نشود.

معاون‌‌ هماهنگی‌‌ امور عمرانی استانداری ایلام گفت:کارشناسی این کتابخانه توسط کارشناسان فرهنگی و مسکن وشهرسازی و شهرداری انجام و راهکارهای مناسبت برای توسعه فضای ارائه شود.

وی همچنین در بازدید از کتابخانه مرکزی شهر ایلام گفت: طراحی فضای داخلی و معماری این کتابخانه باید بر اساس نیازهای کاربردی اعضا و مراجعین و توجه به نمادها و استانداردهای تعریف‌ شده و نظام کتابخانه‌ها و سازه برای بازطراحی فضای موجود با هدف مناسب‌سازی و افزایش بهره وری توسط تیم معماری انجام گیرد.

هژبری گفت: هزینه بهره برداری سالن آمفی تئاتر کتابخانه مرکزی به وسیله کارشناسان مسکن و شهرسازی برآورد و اعلام شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی ایلام در این بازدید با بیان اینکه فرهنگ مطالعه نقش مهمی در تامین سلامت جامعه دارد، گفت: بهره‌گیری از ظرفیت‌های اجتماعی و اقتصادی فعالان این حوزه در رفع موانع کتابخوانی تاثیرگذار است.

وی افزود: درحال حاضر بیش از ۳۲ هزارنفر عضو کتابخانه‌های عمومی استان هستند که روزانه از خدمات متنوع این مراکز استفاده می‌کنند.

وی بیان کرد: ۵۵ باب‌کتابخانه در سطح استان فعال است که از این تعداد ۶باب مشارکتی و ۴۹ باب نهادی و بیش از۶۵۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌‌های استان موجود است.
 
                                   
                                   
                                    
کد مطلب : ۳۳۳۷۷۱
https://www.ibna.ir/vdcbzfbf8rhbfzp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402