کتاب «ساماندار»؛ خاطرات مردم مازندران از ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی به قلم سیده‌فاطمه سادات کیایی و توسط انتشارات «راه یار» منتشر شد.
«ساماندار» منتشر شد/ خاطرات مازنی‌ها از ایام شهادت حاج قاسم
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «ساماندار»؛ خاطرات مردم مازندران از ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی به قلم سیده‌فاطمه سادات کیایی و توسط انتشارات «راه یار» منتشر شد.
 
در آن جمعه‌شب سرد دی‌ماه سال ۱۳۹۸، انفجاری تروریستی در فرودگاه بغداد، ملتی را برای همیشه داغ‌دار کرد، داغ‌دار بزرگ‌ترین سردار مبارزه با تروریست. حاج‌قاسم سلیمانی کسی که عمر خود را به مجاهدت در میدان‌های نبرد علیه ظلم و طاغوت گذرانده بود، به‌دست شیطان بزرگ، آسمانی شد و تاریخ شهادتش یکی از روزهای ماندگار در خاطر ملت ایران شد.
 
مردم مؤمن دیار طبرستان، مازندران قهرمان، از آن زمان که در لباس پاسداران لشگر ۲۵کربلا دوشادوش سربازان حاج‌قاسم در نبرد با دشمن بعثی جنگیدند تا سال‌های اخیر که فرزندان خود را برای دفاع از حرم، بدرقۀ شام کردند و حماسۀ خان‌طومان را بازآفریدند، خاطرۀ سلحشوری و شجاعت‌ سردار دل‌ها را خوب به‌خاطر دارند.
 
به‌حق، دلاوری رسم مشترک شهدای بزرگی همچون شهید حاج‌حسین بصیر و علی‌رضا نوری از سرزمین سبز طبرستان و بزرگ‌مرد دیار کریمان، حاج‌قاسم سلیمانی است. یادوارۀ شهدای شهر بابل در اسفند سال ۱۳۹۷ از خاطرات فراموش نشدنی خانوادۀ شهدا و اهالی مازندران از حضور سردار دل‌ها در این استان است. سردار در این حضور، دلاورمردان این دیار را یاد کرد و گفت: «مازندران دِین بزرگی به گردن ما دارد و خاطرات خوبی از لشکر 25کربلا و سلحشوری جوانانِ دیار علویان داریم.»
 
مردم مازندران کمتر از یک سال بعد با حضور هزاران‌ نفری در تشییع پیکر سردار در شهر تهران، لطف حضور مهمان عزیز خود را پاسخ دادند. این کتاب، شرح کوچکی از دل‌بستگی و اشتیاق مردم مازندران به سرداری است که فقط متعلق به شهر و کشور و منطقۀ خود نبود، بلکه بسیاری از آزادی‌خواهان جهان او را دوست داشتند.
 
بنابرین گزارش، کتاب «ساماندار»؛ خاطرات مردم مازندران از ایام شهادت حاج قاسم سلیمانی که تحقیق آن حانیه جنتی بوده و تدوین آن توسط سیده‌فاطمه سادات کیایی صورت گرفته است، در 96صفحه، شمارگان 1000نسخه و قیمت 30هزار تومان توسط انتشارات راه یار منتشر شده است.
کد مطلب : ۳۳۲۳۱۳
https://www.ibna.ir/vdccsiq112bq118.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال