مجموعه دوجلدی «جلوه‌های لاهوتی (شرح زیارت جامعه کبیره)» اثر آیت الله محمدباقر تحریری منتشر شد.
مجموعه دوجلدی «جلوه‌های لاهوتی (شرح زیارت جامعه کبیره)» روانه بازار نشر شد
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی مؤسسه بوستان کتاب، مجموعه دوجلدی «جلوه‌های لاهوتی (شرح زیارت جامعه کبیره)» اثر آیت الله محمدباقر تحریری به همت مؤسسه بوستان کتاب در 1744 صفحه به چاپ رسید.

زیارت جامعه کبیره توسط امام هادی(ع) در پاسخ به درخواست فردی برای زیارت بلیغ و کامل امامان بیان شده است. مضمون زیارت جامعه کبیره، مقام امامت و شأن ائمه اطهار(ع) و وظایف شیعیان در برابر آنهاست. این زیارت را نخستین بار شیخ صدوق روایت کرده و تاکنون شرح های فراوانی بر زیارت جامعه کبیره نوشته شده است.

اثر پیش رو نیز تفسیر این زیارت شریف است که بر اساس دیدگاه‌های توحیدی، ولایی و اخلاقی نوشته شده و بر پایه کتاب و سنت، با روش مفسیر کبیر قرآن کریم، حضرت علامه سید محمدحسین طباطبایی(ره) سامان یافته است. در ابتدای این اثر، ضمن بیان جایگاه زیارت جامعه کبیره، وظایف قبل از زیارت تشریح و سپس علت گفتن شهادتین و تکبیرات ذکر شده است.

در اثر مذکور، فراز به فراز این زیارت به تفکیک همراه با شرح هر فراز به رشته نگارش در آمده است. در این اثر، زیارت جامعه کبیره به دو بخش تقسیم شده و هر بخش در قالب یک جلد تفسیر شده است.
کد مطلب : ۳۲۵۱۰۱
https://www.ibna.ir/vdcjyietvuqe8vz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پیاده‌روی اربعین 1401