وزیر فرهنگ در دوره معرفتی طرح‌ولایت مطرح کرد:

دولت به خدمتگزاری در مکتب امام خمینی (ره) افتخار می‌کند

محمد‌مهدی اسماعیلی، در دوره معرفتی طرح ‌ولایت، در حرم مطهر امام رضا‌(ع) گفت: نهضت امام(ره) بدون لکنت و با صراحت با جریان‌های تحجر، غرب‌زدگی و روشنفکری مرزبندی دارد و این نهضت همزمان با استعمار خارجی و استبداد داخلی مقابله می‌کرد.
دولت به خدمتگزاری در مکتب امام خمینی (ره) افتخار می‌کند
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی با تاکید بر این مطلب افزود: مکتب امام خمینی‌(ره) به نحوی بود که ایشان بدون تامل با غرب‌زدگی و تحجر مبارزه کردند و با روشنفکری، جریان نواندیش دینی و غرب‌زده را از یکدیگر جدا کردند.
 
وی ادامه داد: جریان مبارزه با غرب‌زدگی با همراهی بزرگانی چون آیت‌الله مطهری، آیت‌الله بهشتی، آیت‌الله مصباح یزدی و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای همراهی و مرزبانی و در دهه‌های مختلف علاوه بر چیرگی بر دسیسه‌ها و جریان‌های مریض ضد انقلاب، سبب صیانت از اندیشه‌های ولایت نیز شد.
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آیت الله مصباح یزدی که طرح ولایت با رهنمودهای این عالم ربانی بنیان گذاشته شد به همت جوانان دلسوز موفق به معرفی فرهنگ ناب اسلام و مبارزه با اندیشه‌های باطل و انحرافی شد و ثمرات آن، انقلاب اسلامی را از گزند جریان‌های انحرافی حفظ کرد.
 
رئیس شورای هنر با بیان این که طرح ولایت در دهه‌های اخیر نقش مهمی در ارتقای پایه‌های فکری و معرفتی جوانان داشته است تاکید کرد: طرح ولایت اکنون پس از گذشت ۲ دهه از آغاز به کار آن، به خط‌مشی  بصیرت‌افزایی و معرفی صحیح نهضت انقلاب تبدیل شده و می‌تواند در آینده مسیر انقلاب اسلامی را از گزندهای احتمالی مصون دارد.
 
به گزارش ایبنا، بیست و هفتمین دوره طرح ولایت ویژه معلمان، فعالان هنری و رسانه‌ای، فعالان فرهنگی و کارشناسان فرهنگی نهادها و دستگاه‌های مختلف، تابستان ۱۴۰۱ به صورت کشوری و به همت استادان موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی‌(ره) با هدف رشد و ارتقاء مبانی معرفتی و آشنایی فراگیران در مشهد مقدس برگزار می‌شود.
 
یادآور می شود، مرحوم  آیت‌الله مصباح یزدی سال ۱۳۷۵ طرح ولایت را طراحی کردند.
کد مطلب : ۳۲۳۴۸۲
https://www.ibna.ir/vdcjotet8uqe8xz.fsfu.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه کتاب 1402