۶۲۳ کتاب در راه روستاهای «آلارد» و «الوان»

هدیه بهاری فرهنگسرای اندیشه به کتابخانه‌های مناطق محروم

طرح نذر و اهدای کتاب با مشارکت خیرین در فرهنگسرای اندیشه ادامه دارد و در فصل بهار بیش از ۶۰۰ جلد کتاب به کتابخانه‌های مناطق محروم اهدا شد.
هدیه بهاری فرهنگسرای اندیشه به کتابخانه‌های مناطق محروم
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۷، فرهنگسرای اندیشه با ایجاد پایگاه نذر و اهدای کتاب و با هدف نشر حداکثری «یار مهربان» در بین عموم مردم، تلاش می‌کند تا کتاب‌های بدون استفاده شهروندان را به دست افرادی برساند که از این نعمت محروم اما در عین حال مشتاق اندیشه‌های جدید نهفته در این آثار هستند. 

در این حرکت مردمی، بسیاری از اهالی فکر و اندیشه و علاقه‌مندان به کتاب، آثاری که دیگر نیازی به آن‌ها نداشته را برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی اهدا می‌کنند تا در اختیار کتابخانه اندیشه قرار گیرد. سپس این کتاب‌های ارزشمند، دسته‌بندی شده و به کتابخانه‌های مناطق محروم، مدارس و دانش‌آموزان سراسر کشور اهدا می‌شود تا کتابخانه‌های این مناطق تجهیز شود.

از بدو تاسیس این پایگاه تاکنون، ۶ مرحله اهدای کتاب صورت گرفته و در مجموع بیش از 3 هزار جلد اهدا شده است. 

به همت شهروندان و مشارکت خیرین، در جدیدترین فراخوان این طرح در فصل بهار ۱۴۰۱ بیش از ۶۰۰ جلد کتاب جمع‌آوری شد که در دو مرحله به مناطق روستایی و محروم ارسال می‌شود. 

در مرحله اول این طرح که 21 اردیبهشت‌ماه برگزار شد، ۳۲۳ جلد کتاب اهدایی خیرین در رده سنی دوره دوم ابتدایی (مقطع چهارم تا ششم ابتدایی» به روستای «الوان» واقع در شهرستان کرخه ارسال شد.

همچنین در مرحله دوم که چهارشنبه ۲۵ خردادماه برگزار می‌شود، ۳۰۰ جلد کتاب تقدیم دانش‌آموزان روستای «آلارد» از توابع شهرستان رباط کریم می‌شود. 

براساس برنامه‌ریزی انجام شده، این آثار به منظور تجهیز کتابخانه‌های کلاسی دانش‌آموزان مقاطع  اول تا ششم روستای آلارد جمع‌آوری شده و در هر مقطع ۵۰ جلد کتاب به کتابخانه‌های کلاسی دو مدرسه دو شیفته «حر» و «آیت‌الله غفاری» در این روستا اهدا می‌شود. 

این پایگاه تا پایان سال ۱۴۰۱ به فعالیت خود برای جمع‌آوری منابع و تجهیز کتابخانه‌های سراسر کشور ادامه خواهد داد و فرهنگسرای اندیشه از همه دوستداران کتاب، فرهنگ و آگاهی درخواست دارد تا با اهدای کتاب‌های مازاد خود در این امر خداپسندانه شرکت کرده و سفیر علم و آگاهی در جای‌جای کشورمان باشند. 
کد مطلب : ۳۲۲۷۵۸
https://www.ibna.ir/vdcenw8xvjh8wfi.b9bj.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پیاده‌روی اربعین 1401