کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

اختتامیه دومین دوره جایزه ادبی شهید اندرزگو برگزار می‌شود

7 آذر 1400 ساعت 11:54

برگزیدگان دومین دوره جایزه ادبی شهید سیدعلی اندرزگو، سه‌شنبه نهم مهرماه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، معرفی می‌شوند.


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، اختتامیه دومین دوره جایزه ادبی شهید سیدعلی اندرزگو با حضور محمدمهدی اسماعیلی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و اهالی فرهنگ و ادب، سه‌شنبه نهم آذرماه از ساعت 17:30 در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) برگزار می‌شود.
 
دومین دوره جایزه «شهید سیدعلی اندرزگو» با محوریت مبارزه ادبی با تحریف تاریخ معاصر و همچنین بیان حقایق و روشنگری درباره رژیم پهلوی، در سه بخش داستان و رمان بزرگسال، داستان کودک و رمان نوجوان و نیز روایت تاریخ و تاریخ شفاهی برگزار می‌شود. در این دوره تمامی آثار چاپ اول سال‌های 98 و 99 که دارای درون‌مایه مدنظر جایزه بوده‌اند، در این دوره از جایزه شرکت داده شده و به رقابت پرداخته‌اند.
 
در این مراسم علاوه بر تقدیر از پنج اثر منتخب در حوزه داستان رمان بزرگسال، داستان و رمان کودک و نوجوان و روایت تاریخ، به سه اثر «جایزه ویرایش کتاب» اهدا خواهد شد و از هشت نوقلمی که در حوزه روایت تاریخ، آثار خود را به دبیرخانه ارسال کرده‌اند نیز تقدیر خواهد شد. همچنین تقدیر ویژه‌ای از منصور انوری؛ نویسنده رمان «جاده جنگ»، به دلیل تلاش‌هایش برای نگارش این رمان دوازده جلدی در حوزه تاریخ معاصر می‌شود.
 
جایزه ادبی شهید سیدعلی اندرزگو به همت مجمع ناشران انقلاب اسلامی و با حمایت و همکاری مرکز اسناد انقلاب اسلامی، بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیا، انجمن قلم ایران، نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مرکز تاریخ معاصر ایران و مؤسسه فرهنگی شهرستان ادب برگزار می‌شود.


کد مطلب: 314805

آدرس مطلب :
https://www.ibna.ir/fa/naghli/314805/اختتامیه-دومین-دوره-جایزه-ادبی-شهید-اندرزگو-برگزار-می-شود

ایبنا
  https://www.ibna.ir