کتابخانه جامع گوهرشاد در مشهد که مرجع تخصصی نگهداری کتاب‌های با محوریت اهل بیت (ع) به شمار می‌آید، بعد از 40 روز تعطیلی در فضایی جدید بازگشایی می‌شود.
کتابخانه جامع گوهرشاد در فضای جدید بازگشایی می‌شود
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خراسان رضوی و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، معاون امور کتابخانه‌های آستان قدس رضوی در این باره گفت: این کتابخانه به دلیل عملیات ساختمانی بیش از یک ماه تعطیل بود که با تدابیر اندیشیده شده و همکاری دانشگاه علوم اسلامی رضوی در فضای سالن اجتماعات این دانشگاه واقع در صحن امام حسن محتبی (ع) فعالیت خود را از سرخواهد گرفت.
 
حسین خسروی تصریح کرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته این کتابخانه آمادگی آن را دارد که به‌زودی به‌صورت شبانه‌روزی برای علاقه‌مندان اعم از طلاب، دانشجویان، محققین و حتی غیر اعضاء اعم از زائران و مجاوران، خدمات ارائه کند.
 
معاون امور کتابخانه‌های آستان قدس رضوی همچنین از فعال شدن تالار مطالعات خواهران در این کتابخانه در صورت ارائه مجوزهای لازم خبر داد.
 
کتابخانه جامع گوهرشاد در سال 1332 هجری شمسی با همت واقف اولیه کتاب‌ها، شادروان حاج سیدسعید طباطبائی اصفهانی که خود از شیفتگان کتاب بوده است، در یکی از اتاق‌های فوقانی مسجد جامع گوهرشاد تاسیس شد.
 
این کتابخانه ابتدا با 4000 نسخه کتب خطی و چاپی که همه به نام واقف و ورثه آن مرحوم مُهر شده است، آغاز به کار کرد. در ادامه کار با همت افراد خیر و نیکوکار از طریق وقف و اهدای کتاب، شمار کتاب‌ها رو به فزونی گذاشت.
 
این کتابخانه در حال حاضر با در اختیار داشتن بیش از 88 هزار نسخه کتاب فارسی، عربی، اردو و لاتین در موضوعات مختلف و اکثریت با گرایش کتب دینی و اسلامی و 500 هزار عنوان کتاب الکترونیکی و از لحاظ کثرت منابع و میزان خدمت‎رسانی، اولین و بزرگ‌ترین کتابخانه جهان است که به طور تخصصی در زمینه معارف اهل بیت (ع) به مراجعان خدمات ارائه می‌کند.
کد مطلب : ۳۰۶۳۸۹
https://www.ibna.ir/vdcg739wyak9zw4.rpra.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

نمایشگاه مجازی کتاب استان آذربایجان غربی
بزرگداشت حافظ
تقدیر از مروجان کتابخوانی