منصور انوري، نويسنده «كتاب جاده جنگ» و نخستین برنده بخش داستان جايزه جلال آل‌آحمد دقايقي پس از دريافت جايزه خود، در خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)حضور يافت و با بخش‌هاي مختلف اين خبرگزاري آشنا شد./
منصور انوري  در ايبنا
منصور انوري در ايبنا

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، منصور انوري نويسنده «كتاب جاده جنگ» و برنده بخش داستان جايزه جلال ، دقايقي پس از دريافت جايزه خود در خبرگزاري كتاب حضور يافت و با بخش‌هاي مختلف خبرگزاري كتاب آشنا شد.
 
آیین پایانی چهارمین دوره جایزه جلال آل احمد امروز عصر در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری برگزار شد. در این دوره «جاده جنگ» تالیف منصور انوری برای نخستین بار درحوزه داستان نویسی به عنوان برگزیده شناخته شد. در حوزه نقد ادبی نیز یک اثر برگزیده شد و در بخش تاریخ نگاری سه اثر به طور مشترک به عنوان برگزیده شناخته شدند. یک کتاب نیز در حوزه مستند نگاری شایسته تقدیر معرفی شد. 

هدف از اهدای این‌جایزه ارتقای زبان و ادبیات ملی-دینی از رهگذر بزرگداشت پدیدآورندگان آثار برجسته، بدیع و پیشروست و ضوابط آن در راستای تولید فکر ادبی هنری اسلام‌گرا و تقویت روحیه انتقادی علمی نسبت به ترجمه‌های موجود ادبی و هنری‌اند.

جایزه ادبی جلال آل احمد بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی بنیان نهاده شد و مراسم آن هرسال دوم آذر همزمان با سالروز تولد این نویسنده برگزار می‌شود. 

گفت و گوی خبرنگار «ایبنا» با منصور انوری که در بازدید این نویسنده از «ایبنا» صورت گرفته، متعاقبا منتشر می‌شود.

کد مطلب : ۱۲۲۸۲۹
https://www.ibna.ir/vdcb55b89rhb5wp.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما