ایمانی‌پور بیان کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری با جنگ روایت‌ها روبه رو هستیم و متأسفانه ما هم در این روایت‌ها ضعیف عمل کردیم.
اربعین مقدمه‌ای برای ترویج گفتمان انقلاب اسلامی است/ امروز با جنگ روایت‌ها مواجهیم
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) آیین اختتامیه هشتمین جایزه جهانی اربعین امروز ۱۷ بهمن ماه با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و میهمان داخلی و خارجی در حسینیه الزهرا(س) این سازمان برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد مهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی طی سخنانی کوتاه در این سازمان اظهار کرد: هدف اصلی جایزه جهانی اربعین بازنشر این رویداد جهانی است که توسط رسانه‌های مختلف در قالب توطئه سکوت یا تحریف آنطور که باید و شاید معرفی نمی‌شود‌ واقعه مهمی که هرسال تکرار می‌شود و چهره رحمانی اسلام را نشان می‌دهد.

او با اشاره به جریان اسلام هراسی که در دنیا به راه افتاده است افزود: حضرت زینب(س)، وظیفه اصلی اش جهاد تبیین و جهاد روایت بود و ما به تاسی از از او باید در این فریضه فعال باشیم. جهادی که رهبری هم تاکید فراوانی بر آن دارند.

ایمانی‌پور بیان کرد: امروز بیش از هر زمان دیگری با جنگ روایت‌ها روبه‌رو هستیم و متأسفانه ما هم در این روایت‌ها ضعیف عمل کردیم. برای مثال در روایت مراسم اربعین به جای تأکید بر موضوعاتی مانند مودت، برادری، مساوات و احسانی که در این سفر رخ می‌دهد، همه روایات را به سمت مشکلات حمل و نقل برده‌ایم و این روایت غلطی است.

او ادامه داد: حضرت زینب(س) اجازه نداد روایت ناصوابی از واقعه عاشورا صورت بگیرد و او واقعه عاشورا را چیزی جز حماسه حسینی نمی‌دانست. 

او به بیان رهبری که روایت اربعین را آیت عظمای الهی می‌داند اشاره کرد و گفت: ما امیدواریم در این مسیر قدم درستی برداریم و آنچه که مسلم است این است که اربعین مقدمه‌ای برای ترویج گفتمان انقلاب اسلامی است که در گام اول انقلاب به آن سمت حرکن خواهیم کرد.
کد مطلب : ۳۳۲۴۷۹
https://www.ibna.ir/vdcfe0dm1w6dmja.igiw.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال