مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان از اجرای ۱۵۰ برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی استان به مناسبت دهه فجر خبر داد و گفت: طرح عضویت رایگان و بخشودگی جرایم دیرکرد از جمله این برنامه‌ها است.
۱۵۰ برنامه فرهنگی در کتابخانه‌های عمومی کردستان برگزار می‌شود
به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) در کردستان، نشست خبری تشریح برنامه های گرامیداشت دهه مبارک کتابخانه‌های عمومی استان کردستان با حضور محمد مخدومی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان چهارشنبه(12 بهمن‌ماه) برگزار شد.

مخدومی، در این جلسه با تشریح برنامه‌های گرامیداشت دهه فجر اظهار کرد: همزمان با فرارسیدن ایام‌الله دهه فجر، کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور با اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی با شعار «ایران؛ سرزمین فرهنگ و کتاب» به استقبال جشن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی می‌روند.

وی با اشاره به اجرای ۱۵۰ برنامه فرهنگی در کتابخانه های عمومی استان به مناسبت دهه فجر ادامه داد: نشست‌های کتاب‌خوان، بازدید مدارس از کتابخانه‌های عمومی، رونمایی از کتاب، جلسات نقد کتاب و مطالعاتی، نمایشگاه‌های کتاب کتابخانه‌ای و .... ازجمله این برنامه‌ها است.

وی همچنین به اجرای برنامه نورافشانی با عنوان «جشن پیروزی» در کتابخانه‌های عمومی اشاره کرد و افزود: این طرح به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ساعت 21 شب 21 بهمن‌ماه، در کتابخانه مرکزی امام خامنه‌ای سنندج با حضور اعضاء انجام می‌گیرد.

وی بیان کرد: طرح سراسری عضویت رایگان و همچنین بخشودگی جرایم دیرکرد در همه کتابخانه‌های عمومی یکی از برنامه‌هایی است که از  12 لغایت 22 بهمن ماه سال جاری انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه عضویت رایگان در دهه فجر امسال به دو صورت امکان‌پذیر است، عنوان کرد: در وهله نخست علاقمندان برای استفاده از این طرح و عضویت رایگان در کتابخانه‌های عمومی می‌توانند در این مدت به کتابخانه مورد نظر خود به صورت حضوری مراجعه کنند و عضو شوند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان افزود: همچنین کسانی که امکان مراجعه حضوری در زمان مقرر را ندارند می توانند ابتدا به پرتال کتابخانه های عمومی به نشانی  https://www.samanpl.ir/ مراجعه کنند و کد عضویت رایگان را که در بالای صفحه، سمت چپ مشخص شده است، دریافت کنند.

مخدومی ادامه داد: پس از دریافت کد تخفیف که به شماره همراه شخصی آن‌ها پیامک می‌شود می‌توانند به کتابخانه متبوع و مورد نظرشان مراجعه کنند و مراحل نهایی تکمیل عضویت به همت کتابداران برای آن‌ها صورت می‌گیرد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان با بیان اینکه استفاده از کد عضویت رایگان ویژه دهه فجر تا پایان بهمن‌ماه معتبر است، افزود: علاقمندان در این مدت فرصت دارند که با دریافت کد عضویت رایگان و مراجعه به کتابخانه مورد نظر کارت عضویت خود را برای مدت یک سال دریافت کنند.

وی همچنین به طرح بخشودگی جرایم دیرکرد اشاره کرد و گفت: بر‌اساس این طرح نیز اعضایی که کتاب به امانت برده‌اند اما با گذشت زمان تعیین شده کتاب‌ها را به کتابخانه عودت نداده‌اند با مراجعه به کتابخانه و تحویل کتاب‌ها از بخشودگی کامل جریمه بهره‌مند شوند.
 
مخدومی با دعوت از علاقمندان برای مشارکت در برنامه های کتابخانه های عمومی، عنوان کرد: حضور علاقه‌مندان در کتابخانه‌های عمومی سبب افزایش کیفی و کمی و اثرگذاری بیشتر برنامه‌ها می‌شود.
 
وی اضافه کرد: در حال حاضر استان کردستان دارای 53 باب کتابخانه عمومی نهادی و 29 باب کتابخانه عمومی مشارکتی با 45 هزار عضو است و در مجموع بیش از یک میلیون جلد کتاب در کتابخانه ها برای استفاده علاقه‌مندان وجود دارد.
کد مطلب : ۳۳۲۲۰۵
https://www.ibna.ir/vdccxiq1p2bq1i8.ala2.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

پرونده جایزه کتاب سال