جمعه ۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۶:۰۸
برپایی همایش فروش حق رایت ناشران کشورهای عضو جاده ابریشم

همایش فروش حق رایت ناشران کشورهای عضو جاده ابریشم در سومین روز از نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن برگزار شد و ناشرانی از ایران نیز در این همایش حضور داشتند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا در سومین روز از سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن (جمعه اول تیر ۱۴۰۳) همایش فروش کپی رایت ناشران کشورهای عضو جاده ابریشم در سالنی مختص به مدل‌های کسب و کار «B to B» برگزار شد.

در این سالن ۲۵ ناشر از کشورهای مختلف از جمله نپال، سریلانکا، بنگلادش، تایلند، هند، مالزی، اندونزی، اوگاندا، کامبوج، ترکیه، آذربایجان، امارات و اسلوونی میزهایی را به خود اختصاص داده بودند و پنج میز نیز به ناشران و آژانس‌های ادبی ایرانی حاضر در نمایشگاه انتشارات سوره مهر و مهرک، انتشارات بین‌المللی الهدی، آژانس ادبی دایره مینا و آژانس ادبی صبا اختصاص داشت. یک میز ایران نیز به تصویرگری کتاب کودک اختصاص داشت که با حضور زینب السادات بدری همراه بود.

در این همایش که از ساعت ۹:۳۰ تا ۱۲:۳۰ به وقت محلی برگزار شد، ناشران و آژانس‌های ادبی ایرانی با بیش از ۱۵ ناشر چینی و ناشران دیگر کشورها در بحث تبادل رایت به گفت‌وگو پرداختند. با توجه به اینکه سی‌امین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن تاکید ویژه‌ای بر کتاب کودک و تصویرگری دارد، عمده ناشران حاضر در این سمپوزیم ناشران کتاب کودک بودند.

سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب پکن از ۳۰ خرداد آغاز به کار کرد و تا سوم تیر به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها