شنبه ۵ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۸
حضور قوی همدان با آثار ۱۰ نویسنده برجسته در نمایشگاه کتاب

همدان- مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس همدان گفت: آثار ۱۰ نویسنده برجسته در سی و پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور قوی داشت‌.

محمد برخوردار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در همدان، با اشاره به اینکه استان همدان در سی و پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور فعالی داشت اظهارکرد: خوشبختانه پرفروش‌ترین و فعال‌ترین غرفه‌های حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس متعلق به همدان بود.

وی با اشاره به اینکه زمانی برای عاشقی، سروخرامان، من رضا هستم، حسن غریب پروانه‌گی و بعضی جاودانه‌اند پرفروش‌ترین کتاب‌ها در این دوره بود گفت: در حوزه کودک و نوجوان نیز افتخار این را داشتیم کتاب‌هایی چون غوره غوره، طعم آب و مهمانی آقا معلم از پرفروش‌ترین کتاب‌ها باشند.

مدیر ادبیات و تاریخ دفاع مقدس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با اشاره به برگزاری مراسم‌های جنبی این نمایشگاه در غرفه مجمع ناشران آثار دفاع مقدس به اختصاص بخشی از این برنامه‌ها در خصوص نقش زنان در دفاع مقدس، تبیین الگوی سوم زن مسلمان بار رونمایی از آثاری با این مضامین از جمله رونمایی از چاپ چهارم زمانی برای عاشقی، چاپ دوم سرو خرامان و چاپ دوم جامانده در این عرصه خبر داد.

وی همچنین از مراسم جنبی دیگر این نمایشگاه تصریح کرد: نشست نخبگان علمی با محوریت کتاب من رضا هستم و رونمایی از چاپ ششم این کتاب، نشست تخصصی در حوزه علم مصاحبه و درست‌نویسی در خاطره شفاهی از دیگر برنامه‌های همدان در نمایشگاه کتاب بود.

وی از رونمایی کتاب تخصصی مصاحبه و روایات کلمات، مدافعان حرم و تاثیرگذاری انقلاب بر الگوپذیری نوجوانان و رونمایی از کتاب بعضی جاودانه‌اند سخن گفت و افزود: نشست مدافعان حرم و امتداد راه شهدای دفاع مقدس، رونمایی از کتاب نیسان زرد، تولید محتوا برای کودکان و چگونگی الگودهی برای کودک و نوجوان و رونمایی از کتاب طعم آب و شمعدانی در برنامه قرار داشت.

برخوردار خاطرنشان کرد: معرفی کتاب غوره غوره، نشست تخصصی رسانه و تاثیرپذیری این حوزه در معرفی کتاب‌ها از برنامه‌های جنبی سی و پنجمین دوره بین‌المللی کتاب بود که در مجمع ناشرین دفاع مقدس و غرفه ویژه حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس با حضور نویسندگان استانی برگزار شد.

وی به حضور نویسندگان استانی لیلا گودرزیان فرد، مهدی مسیبی، امیرمحمد عباس نژاد، خانم خزایی سرچشمه، الهه افضلی، زینب شعبانی، نبی الله تبار، زهرا باقری، زهرا خدایی، معصومه جواهری، مریم قلی‌زاده و بابک روزبه در این نمایشگاه نیز اشاره کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها