دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۰
شب جبران تحقیرهای ایرانیان از شهریور ۱۳۲۰ تا غارت آرارات

واکنش‌ اهالی فرهنگ به عملیات «وعده صادق» و حمله سپاه علیه اهدافی در مناطق مختلف سرزمین‌های اشغالی ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، حملات گسترده موشکی و پهپادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه اهدافی در مناطق مختلف سرزمین‌های اشغالی نیمه شب بیست و پنجم فروردین ماه انجام شد.

این عملیات با نام «وعده صادق» پاسخی به حمله جنگنده‌های ارتش اسرائیل به ساختمان کنسولگری کشورمان در دمشق بود که طی آن سردار محمدرضا زاهدی فرمانده مستشاران ایرانی در سوریه و لبنان به همراه شش نفر از همرزمانش به شهادت رسیدند. جمعی از اهالی فرهنگ و شاعران کشور با انتشار مطالبی از همان ساعات اولیه از این اقدام ایران حمایت کردند.

محمد سرشار، معاون فرهنگی و اجتماعی و مدیر شبکه کودک و نوجوان صدا و سیما، در یادداشتی نوشت: میزان شادی طیف‌های مختلف مردم کشورهای جهان از تنبیه اسرائیل، غافلگیرکننده است؛ چرا که پس از شش ماه جنایت علیه بشریت، پهلوانی پیدا شده و به قاتل سیلی زده. ‏در خود ایران، گویی یک روح جمعی در کالبد امت دمیده و حس غرور ملی نوزایی شده. ‏این روزها هرکس ایران را قوی می‌خواهد، شاد است.

مهدی کرد فیروزجایی، نویسنده، نیز در یادداشتی کوتاه نوشت: ۲۵ فروردین، شب تنبیه فرزند لوس غرب بود، شب شروع جدی جبران تحقیرهای ایرانیان از شهریور ۱۳۲۰ تا غارت آرارات و بحرین از ایران و کودتای ۲۸ مرداد آن سال سخت بود. نگران اتفاقات پیش رو هم نیستم، انّ الله معنا و به تدبیر خامنه‌ای کبیر هم ایمان دارم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها