جمعه ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ - ۱۰:۵۲
خودروی دیزلتان را با سوخت‌های زیستی برانید

ایلام - به همت انتشارات ایلام کتاب «خودروی دیزلتان ‌را با سوخت‌های زیستی برانید» منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در ایلام کتاب خودروی دیزلتان را با سوخت‌های زیستی برانید، تألیف جان استارباک، گاوین هارپر، توسط رضا یگانه، راضیه باباگل تبار و زهرا بساطی ترجمه و منتشر شد.

در این کتاب آمده است: تلاش برای دستیابی به روشی که بتوان به کمک آن موتور دیزل را با سوخت به دست آمده از روغن‌های گیاهی و حیوانی راه اندازی کرد، بسیار لذت‌بخش است.

اگر این روش به شیوه صحیح انجام شود می‌تواند تاثیر قابل ملاحظه‌ای در کاهش هزینه‌های راندن خودرو و هم‌چنین بهبود اثرات کربن موجود در جو داشته باشد.

در این کتاب با نگاهی منتقدانه به موضوع پرداخته که سوخت‌های زیستی همه جا قابل استفاده است اما هدف ایجاد انگیزه برای مطالعات بیشتر و نتیجه‌گیری آگاهانه در مورد به‌کارگیری این سوخت‌هاست و تلاش شده تا اطلاعات عملی و کاربردی درخصوص سوخت‌های زیستی در اختیار خوانندگان قرار داده شود.

این اثر، یک کتاب دانشگاهی نیست، اما سعی شده تا از منابع کاملاً علمی و دانشگاهی در تدوین و تالیف آن استفاده شود.

در دنیایی زندگی می‌کنیم که با انبوهی از مشکلات زیست‌محیطی روبه‌رو هستیم که با توجه به کمبود منابع اقتصاد جهانی ناچاریم خود را با دگرگونی‌های موجود تطبیق دهیم.

به گزارش ایبنا؛ کتاب خودروی دیزلتان را با سوخت‌های زیستی برانید، تألیف: جان استاربا، و گاوین هارپر توسط رضا یگانه، راضیه باباگل تبار و زهرا بساطی ترجمه و در ۱۶ فصل و ۲۶۲ صفحه توسط انتشارات دانشگاه ایلام منتشر شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها