سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۳:۴۲
«صحیفه سرخ» در کتاب سال دفاع مقدس شایسته تقدیر شد

لرستان - کتاب «صحیفه سرخ؛وصیت‌نامه شهدای لرستان» به کوشش علی خسروی منتشر شده از سوی انتشارات هاویر در گروه مستندنگاری بیست ‌و یکمین دوره کتاب سال دفاع مقدس شایسته تقدیر شناخته شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) آیین اختتامیه بیست و یکمین دوره جشنواره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس (جایزه کتاب سال دفاع مقدس) با حضور سردار بهمن کارگر، سرلشکر پاسدار محمد باقری و سیدمحمد حسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور، سایر شخصیت‌های لشکری و فرهنگی روز سه‌شنبه در تالار خلیج فارس موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

براساس رای هیئت داوران کتاب هشت جلدی «صحیفه سرخ» (وصیت‌نامه شهدای لرستان) به کوشش علی خسروی منتشر شده از سوی انتشارات هاویر خرم‌آباد در شاخه «نامه‌ها و وصیت‌نامه‌ها»، از میان ۴۴ عنوان کتاب رسیده و تأیید شده در این گروه، به عنوان شایسته تقدیر بخش نامه‌ها و وصیت‌نامه‌ها شایسته تقدیر شناخته شد.

«صحیفه سرخ» در کتاب سال دفاع مقدس شایسته تقدیر شد

در این مجموعه ۸ جلدی وصیت‌نامه شهیدان استان لرستان به صورت شهرستانی گردآوری شده که در کنار متن تایپی هر وصیت‌نامه، تصویر نسخه اصلی دست‌خط مبارک شهید آورده شده است.

برای جمع‌آوری و تایپ متن وصیت‌نامه‌ها و اعتبارسنجی مشخصات و عکس شهید و تطبیق متن اصلی با متن تایپی، بیش از ۲ سال زمان صرف شده است.

کتاب «صحیفه سرخ» (وصیت‌نامه شهدای لرستان) با حمایت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان منتشر شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها