دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۱
«شیطان در پیراهن آبی» منتشر شد

کتاب «شیطان در پیراهن آبی» نوشته والتر موزلی و ترجمه رکسانا صنم یار راهی بازار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «شیطان در پیراهن آبی» نوشته والتر موزرلی و ترجمه رکسانا صنم یار توسط انتشارات علمی و فرهنگی روانه بازار نشر شده است.

در خلاصه کتاب «شیطان در پیراهن آبی» آمده است: «بشر در طول تاریخ همواره به کشف معما و نگاه راز الود به زندگی علاقه داشته است، یکی از بهترین عرصه ها برای ارضای این میل ذاتی، مطالعه کتاب های جنایی، پلیسی است و شاید یکی از بهترین داستان نویسان معاصر والتر موزلی است که مجموعه داستانهای جنایی ایزی رالینز را با محوریت شخصیت اصلی داستانش ایزی که مردی سیاهپوست است به نگارش درآورده است.

موزلی با الهام از رایموند چندلر با سبکی متفاوت و ظریف اولین رمان خود «شیطان در پیراهن آبی» را تحریر کرده است. مهارت و نبوغ موزلی در این اثر در خلق صحنه‌های دراماتیک و دیالوگ‌نویسی خواننده را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

کتاب «شیطان در پیراهن آبی» به‌خوبی یک جامعه پارادوکسیکال از آزادی و سرخوردگی را نمایش می‌دهد و با نگاهی موشکافانه و ژرف در قالب یک داستان تنش‌های نژادی را بازگو می‌کند و در نگاهی جامعه‌شناسانه به بررسی تاریخ اجتماعی آمریکا پس از جنگ جهانی دوم می‌پردازد. فساد و سختی و نابرابری‌های سیاسی و اجتماعی در این کتاب به‌خوبی بازنمایی شده است و آیینه‌ای از مصائب زندگی یک سیاهپوست در داستانی پرتعلیق بیان می‌شود.

انتشارات علمی و فرهنگی اخیراً این کتاب را با بهای ۱۶۰ هزار تومان عرضه کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها