دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۱
آیین نکوداشت مقام علمی و فرهنگی استاد حسین انصاریان

آیین نکوداشت مقام علمی و فرهنگی استاد حسین انصاریان چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، چهارشنبه ۲۵ بهمن ماه، آیین نکوداشت مقام علمی و فرهنگی استاد حسین انصاریان را در تالار اجتماعات شهید مطهری (ره) انجمن برگزار می کند.

در این آیین که ساعت ۱۵:۰۰ برگزار خواهد شد، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمود شالویی رئیس انجمن آثار و مفاخر فرهنگی، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع)، محسن اسماعیلی عضو مجلس خبرگان رهبری، محمدعلی مهدوی راد استاد دانشگاه تهران و سید ضیاءالدین محمودیان رئیس موسسه فرهنگی دارالعرفان درباره جایگاه و اهمیت این استادِ محقق و خطیب نامدار کشور در سپهر علمی، عرفانی و دینی ایران به ایراد سخن خواهند پرداخت.

گفتنی است استاد حسین انصاریان در ۱۸ آبان ماه سال ۱۳۲۳ در شهرخوانسار و در خانواده‌ای مذهبی و عالم پرور دیده به جهان گشود. آشنایی و ارتباط ایشان در تهران با عالم ربانی آیت‌الله علی اکبر برهان (ره) و تحصیل و پرورش اخلاقی و عرفانی تحت نظر این عارف وارسته، نقش محوری را در شکل گیری شخصیت علمی و معنوی وی ایفا کرد.

استاد انصاریان از ابتدای تحصیل تا سطوح عالی، نزد برجسته ترین استادان فقه، حکمت و عرفان، از جمله آیات عظام سید محمد محقق داماد، میرزا هاشم آملی، فاضل لنکرانی، انصاری شیرازی، شیخ ابوالفضل نجفی خوانساری و… به تحصیل پرداخت. وی از گذشته تاکنون ضمن ایرادِ سخنرانی های تعلیمی در موضوعات مختلف علمی، حکمی و دینی، بیش از هشتاد عنوان کتاب از جمله «عرفان اسلامی» در پانزده مجلد، تفسیر حکیم در چهل مجلد، ترجمه و شرح صحیفه سجادیه، ترجمه قرآن کریم و نهج البلاغه، ترجمه اصول کافی، رساله سیر و سلوک و… را به رشته تحریر درآورده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط