پنجشنبه ۷ دی ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۸
آثار حجت‌الاسلام خسرو پناه در قالب نرم‌افزار ارائه می‌شود

قم - نرم‌افزار مجموعه آثار حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه در سالن جلسات ستاد جبهه مردمی خاتم الأوصیا رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (اایبنا) در قم، حجت‌الاسلام محمدحسین بهرامی، در مراسم رونمایی از نرم‌افزار مجموعه آثار حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه، گفت: یکی از ضرورت‌های فضای مجازی، توجه به حضور اندیشه علمی و آثار علمی در فضای مجازی است.

وی ادامه داد: تا حد زیادی درگیر کنشگری فضای مجازی شدیم اما یکی از چالش‌هایی که در امر وجود دارد این است زمانی که محققین می‌خواهند به آثاری مراجعه کنند دسترسی به آثار غربی و اندیشه‌های دیگران سهل تر است.

رئیس مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی اضافه کرد: اگر آثاری که تولید می‌شود تبدیل به نسخه دیجیتال و به شکل مناسبی عرضه نشود آن اندیشه محدود می‌شود.

وی گفت: امروزه در برخی از رشته‌ها در حوزه علمیه قم، قله هایی داریم که محققان حوزه علمیه قم در آثارشان به آن ارجاع نمی‌دهند زیرا گفتمان و آثارشان به نسخه دیجیتال تبدیل نشده است.

حجت الاسلام بهرامی اظهار کرد: یکی از تلاش‌هایی که در مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی صورت گرفته است این بوده که آثاری که صاحبان اثر مطابق با اندیشه‌های انقلابی و اندیشه‌های رهبر معظم انقلاب و امام راحل تولید می‌کنند در قالب نرم افزارها و پایگاهای جامع در دسترس قرار بدهیم.

وی ادامه داد: حدود ۲۵۰ عنوان اثر مشترک با موسسات و شخصیت های حوزوی تولید کردیم که در مجموعه ۵ هزار جلد کتاب تبدیل به نسخه دیجیتال شده است و در پایگاه نور نیز قرار داده شده است.

رئیس مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی بیان کرد: امروز نیز مفتخر هستیم که این فرصت فراهم شد و آثار استاد خسرو پناه را در قالب نرم افزار ارائه کردیم که بیش از ۴۰ اثر ارائه شده است و قابلیت های متعددی مانند جست‌وجو، بازیابی اطلاعات و.. را دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها