چهارشنبه ۶ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۱۸
کتاب «خان‌نشین ایروان در عصر قاجار» منتشر شد

خان‌نشین ایروان در عصر قاجار را می‌توان گزارشی از چگونگی حکمروایی قاجار و در این مورد به‌خصوص حکمروایی حسین خان سردار بر ایروان نیز دانست که به نظر می‌آید ترتیب نامناسبی نیز نبوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «خان‌نشین ایروان در عصر قاجار» ۱۸۲۸-۱۷۹۵ میلادی نوشته جورج آ. بورنوتیان با ترجمه حسن اسدی از سوی نشر شیرازه منتشر شد.

اندک زمانی بعد از چیرگی روس‌ها بر قلمرو ایران در قفقاز در اواسط قرن نوزدهم، مقامات روسیه برای به دست آوردن تصویری از حوزه‌های فتح‌شده، هیئت‌هایی را به خانات قفقاز اعزام داشتند؛ آنچه در این مجموعه ارائه می‌شود، گزارشی است مبتنی بر اسناد آرشیوهای روسیه و در درجه اول گزارشی که ایوان شوپن پس از یک دوره سه ساله در ایروان تهیه کرد.

خان‌نشین ایروان در عصر قاجار را در عین حال می‌توان گزارشی از چگونگی حکمروایی قاجار و در این مورد به‌خصوص حکمروایی حسین خان سردار بر ایروان نیز دانست که به نظر می‌آید ترتیب نامناسبی نیز نبوده است و در اداره امور موفق بود، هرچند در مجموع و در قیاس با تهدید سهمگینی که از طرف روسیه قلمرو ایران را تهدید می‌کرد مسائلی از این دست دیگر نمی‌توانست در سرنوشت قفقاز مؤثر واقع شود.

کتاب «خان‌نشین ایروان در عصر قاجار» ۱۸۲۸-۱۷۹۵ میلادی نوشته جورج آ. بورنوتیان با ترجمه حسن اسدی و قیمت ۳۲۰ هزار تومان از سوی نشر شیرازه منتشر شد.

برچسب‌ها

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 2
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • علی IR ۱۷:۵۸ - ۱۴۰۲/۱۰/۱۰
    ایروان در واقع قلعه ایروانخان بوده که تورکها بر محافظت از ارامنه مهاجر آنها را درقلعه ساکن کردند بعدا ارامنه ادعای مالکیت بر آن کردند
  • حسین UA ۱۹:۵۶ - ۱۴۰۲/۱۰/۱۰
    این کتاب را چگونه میتونیم تهیه کنیم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط