شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۰
«این خانه فروشی نیست» روانه بازار نشر شد

کتاب «این خانه فروشی نیست» که روایت ٨٤ روز محاصرۀ کامل شهر شیعه‌نشین «آمرلی» عراق توسط گروهک تکفیری داعش است، در انتشارات مکتب حاج قاسم منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «این خانه فروشی نیست» حکایت آزادسازی شهر «آمرلی» عراق از محاصرۀ سیصدوشصت درجه‌ای داعش با عکس‌هایی از سعید فرجی و روایت مهدیه داوودی، توسط انتشارات مکتب حاج قاسم منتشر شد.
 

نام شهر آمرلی در تابستان سال ۱۳۹۳ بیش از هر زمان دیگری بر سر زبان‌ها افتاد. درست همان روزهایی که روستاهای مجاور بعد از تسلیم اجباری ساکنانش به اشغال دشمن تکفیری درآمده بودند، شیعیان مظلوم شهر آمرلی در شمال بغداد، گرفتار حلقۀ تنگ محاصرۀ داعش شدند. ۱۸ هزار زن و مرد و کودک این شهر، تصمیم گرفتند در شهر بمانند و با دست خالی در برابر تجاوز دشمن مقاومت کنند.
 

روایت مقاومت ۸۴ روزۀ مردم شهر #آمرلی، مجاهدت گروه‌های مختلف عراق و حضور فرماندهان جبهه مقاومت به‌ویژه فرماندۀ شهید «قاسم سلیمانی» که بی‌پروا از وضعیت خطرناک این شهر با یک فروند بالگرد خود را به منطقه رسانده و با طراحی یک عملیات دقیق موفق به آزادسازی این شهر و بیرون راندن گروهک داعش از منطقه شد، دستمایۀ کتاب این «خانه فروشی نیست» قرار گرفته است.

این کتاب در ۱۴۴ صفحه به بهای ۱۷۰ هزار تومان روانه بازار نشر شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها