دوشنبه ۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۹
پویش ملی کتابخوانی «سرباز» آغاز شد

خراسان‌رضوی- به مناسبت چهارمین سالگرد شهادت سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی، پویش ملی کتابخوانی سرباز در مشهد به همت موسسه و کانون فرهنگی شهید روحی آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در مشهد، «علی‌اکبر روحی گل‌خطمی» مدیرکانون فرهنگی و هنری شهید روحی ظهر دوشنبه در مراسم رونمایی از پوستر پویش ملی کتابخوانی «سرباز» در محل استانداری خراسان رضوی گفت: این پویش به عنوان چهارمین پویش به بهانه چهارمین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی بعد از سه دوره پویش «مکتب سلیمانی» برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پویش ملی کتابخوانی «سرباز» از کتاب شرح دلبری برگزار می شود.

روحی گل‌خطمی ادامه داد: این کتاب شرحی است بر وصیت‌نامه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به قلم محمدعلی تولایی که در موسسه خدمات مشاوره‌ای و پژوهش‌های اجتماعی آستان قدس رضوی به چاپ رسیده است.

مدیرکانون فرهنگی هنری شهید روحی خاطرنشان کرد: برای پویش ملی کتابخوانی «سرباز» ۱۰۰ میلیون ریال جوایز نقدی و فرهنگی در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه تا ۳۰ بهمن ماه فرصت شرکت در این پویش است، افزود: علاقمندان با مراجعه به سامانه مرکز مجازی مسابقات کتابخوانی می توانند در این پویش شرکت کنند. فایل PDF این اثر نیز بصورت رایگان در اختیار مردم قرار می گیرد.

پویش ملی کتابخوانی «سرباز» آغاز شد

به گزارش ایبنا در کتاب شرح دلبری می‌خوانیم: شهید قاسم سلیمانی نشان داد که دستش از سردار قاسم سلیمانی بازتر است و بیش از او می‌تواند مرزهای انسانیت را از یوغ تجاوز نااهلان و دشمنان توحید و ولایت رهایی بخشد.حاج قاسم بعد از شهادت، بیشتر و پرتوان‌تر از قبل، به فتوحات خود ادامه داد و فضایی در کشور پدید آورد که عطر توحید و وحدت آن تا سالیان سال در مشام امت‌های مسلمان و بیدار باقی خواهد ماند.درست چهل روز بعد از آغاز عملیات بزرگ سپهبد شهید سلیمانی، حاج قاسم یکی از مهم‌ترین اهداف خود را نشانه می‌گیرد. چهلم حاج قاسم، موعد قرائت وصیت مردی می‌شود که اکنون، پس از دفاع از کالبد نورانی حرم مطهر علوی و حسینی و زینبی، توفیق دفاع از حقیقت ولایت امیرالمؤمنین (ع) را پیدا کرده و طائف حرم عشق گشته است.

حاج قاسم با وصیت خویش نشان داد که هنوز زنده است، نفس می‌کشد، و بیش از پیش با دستان ساده اما پرتوان خویش، بر سر یتیمان وادی عشق دست کشیده و نزد خداوند خود با ندای (یا لَیتَ قَوْمِی یعْلَمُونَ) آنان را شفاعت می‌کند! وصیت حاج قاسم، تحفه‌ای بود برای تمام آنانی که توفیق پیدا نمودند، یک اربعین در سوز عشق وصال ذوب شوند و در کنار غم قاسم سلیمانی، به سرفرازی «مکتب سلیمانی» بیاندیشند و در آن وادی قدم گذارند. در این اثر سعی شده است با نگاهی گذرا به وصیت‌نامه حاج‌قاسم که در حقیقت منشور عشق و دلدادگی و انسانیت است، گریزی به اندیشه‌های والای او بزنیم و از روزنه فهم بهتر غزل عاشقانه او، توشه‌ای جهت اعتلای مکتب سلیمانی اخذ نماییم. چه خوب است، مطلع سیاهه خود را حسن ختام حاج قاسم یعنی نامه تأیید فرمانده به سرباز خود قرار دهیم که در حقیقت، وصیت حاج قاسم، شرحی است بر پیام تبریک و تسلیت مقام معظم رهبری برای او!

مراسم رونمایی از پوستر پویش ملی کتابخوانی سرباز ظهر دوشنبه با حضور حجت‌الاسلام گنابادی‌نژاد معاون هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی، حجت‌الاسلام دخانی مدیرکل اجتماعی استانداری خراسان رضوی، حجت‌الاسلام سبزیان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان‌رضوی، حجت‌الاسلام افکار مدیر ستاد کانون های مساجد خراسان رضوی، حسینی معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی و جمعی از اهالی رسانه در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها