شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۷
روایتی جذاب از تلاش برای بقا در جنگ جهانی

کتاب «برای آن‌هایی که گم شده‌اند» اثر جولیا برایان توماس راوی والدین وحشت‌زده‌ای است که بر سر دوراهی عجیبی در جهت نجات دادن فرزندان‌شان قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)؛ کتاب «برای آن‌هایی که گم شده‌اند» اثر جولیا برایان توماس که اخیراً با ترجمه محمدرضا حسینیان منتشر شده، رمان داستانی جذابی است که عشق، شجاعت و بخشش را بازگو می‌کند و با الهام از وقایع حقیقی در آستانه حمله نازی‌ها به جزیره‌ای در مرز فرانسه و انگلستان می‌پردازد؛ زمانی که والدین وحشت‌زده بر سر دوراهی عجیبی در جهت نجات دادن فرزندان‌شان قرار می‌گیرند.

این رمان به نحوی برای طرفداران کتاب‌های کلاسیک گزینه بسیار خوبی است چرا که علاوه بر لحظات عاشقانه و تلاش انسان‌ها برای بقای عزیزان‌شان از زاویه جدیدی به جنگ جهانی اشاره کرده است و حوادث پیرامون جنگ را به‌خوبی بیان می‌کند. در این میان داستان زندگی دو زن را می‌خوانیم که به نوعی عاشق یک کودک هستند و برای او مادری می‌کنند، اما قرار است در آینده چه اتفاقی برای این کودک و کسانی که سرنوشت‌شان به او گره خورده بیفتد؟ همه شخصیت‌ها در کتاب به خوبی توصیف شده و وقایع با سرعت خوبی پیش می‌روند. ترکیبی استادانه از تاریخ، عشق، قدرت و بخشش که پایانی غیرمعمول را به نمایش می‌گذارد.

انتشارات شالگردن اخیراً کتاب «برای آن‌هایی که گم شده‌اند» را در ۳۱۴ صفحه و قیمت ۲۱۵ هزار تومان روانه بازار کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها