چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۲
۱۶ قصه از همدان راهی جشنواره قصه‌گویی کشوری شدند

همدان - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان از راهیابی ۱۶ اثر از همدان به جشنواره قصه‌گویی کشوری خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در همدان، معصومه ابراهیمی‌هژیر ظهر چهارشنبه در حاشیه اختتامیه بیست و پنجمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی مرحله استانی در همدان اظهار کرد: با فراخوانی که در سراسر استان داشتیم اعضای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و عموم مردم نظیر دانش‌آموزان، بزرگسالان، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها فیلم‌های قصه‌گویی خود را به دبیرخانه ارسال کردند.

وی با اشاره به اینکه از ۳۰۰ اثر ارسالی قصه‌گویی ۳۲ اثر انتخاب شدند عنوان کرد: شرکت‌کنندگان طی دیروز و امروز در سینما کانون به اجرا پرداختند و پس از داوری آثار ۱۶ قصه به مرحله کشوری راه می‌یابد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همدان با بیان اینکه ویژگی امسال جشنواره اضافه شدن جایزه ویژه سردار سلیمانی و جایزه ویژه لبخند با شعار «با قصه لبخند بسازید» بود بیان کرد: شعار امسال جشنواره نیز «با قصه لبخند بسازید» انتخاب شده است.

وی با بیان اینکه امسال با توجه به جنایات صهیونیسم و کشته شدن کودکان و زنان بی‌گناه غزه، بخش رقابتی نیز به این جشنواره اضافه شد افزود: بر همین اساس به صورت غیررقابتی کودکان و نوجوانان با موضوع غزه قصه گفتند و از قصه‌گویان با موضوع غزه تقدیر شد.

ابراهیمی‌هژیر به حضور داورانی از استان‌های زنجان، مرکزی و همدان در این جشنواره اشاره کرد و یادآور شد: در جشنواره امسال حضور پررنگ نوجوانان را شاهد بودیم، نوجوانانی که اغلب قصه‌های خود را از روی شاهنامه فردوسی انتخاب کرده بودند.

وی با تاکید بر اینکه حدود ۶۰ درصد شرکت‌کنندگان از مناطق مختلف، روستاها و حاشیه شهر بودند افزود: اجراهایی از شهرهای اسدآباد، فامنین، قهاوند و بهار نیز داشتیم و خانواده‌هایی مشتاقانه در کنار قصه‌گو در این جشنواره شرکت کرده بودند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این جشنواره‌ها آموزش رسم زندگی به کودکان و نوجوانان است، همچنین آموزش مهارت‌های زندگی و شناخت خوبی و بدی‌های موجود در دنیا و بالا بردن تاب‌آوری کودکان و نوجوانان از دیگر اهداف است.

ابراهیمی‌هژیر با بیان اینکه ما به دنبال این بودیم کودکان و نوجوانان غیرمستقیم با زبان قصه و با استفاده از تخیل واقعیت‌های زندگی را ببینند گفت: رسالت اصلی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها