دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۵۷
تدارک رادیو ایران برای هفته کتاب

رادیو ایران با برنامه‌های متنوع به استقبال از هفته کتاب و کتابخوانی می‌رود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، پویش «من کتاب می‌خوانم» تا کنون بیش از ۱۰ دوره در رادیو ایران برگزار شده و از قدیمی‌ترین پویش‌های صداوسیما و رادیو ایران است. این پویش با هدف گسترش فرهنگ کتابخوانی و افزایش مطالعه برگزار می‌شود ولی در هر دوره با فعالیت‌های متنوع و به شکل‌های مختلف برپا می‌شود.

امسال نیز در برنامه‌های مختلف این شبکه رادیویی به آن پرداخته می‌شود. از جمله برنامه «سلام صبح‌بخیر» با پخش گزارش‌های مختلف به ترویج فرهنگ مطالعه می‌پردازد. این برنامه از شنبه تا پنج‌شنبه ساعت ۶:۱۵ روانه آنتن رادیو ایران می‌شود.

برنامه «خانه و خانواده» در بخش‌های مختلف به ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین خانواده‌ها و نقش و تاثیر خانواده بر مطالعه فرزندان می‌پردازد. این برنامه شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹ تقدیم مخاطبان رادیو ایران می‌شود.

برنامه «پلاک هشت» که در حوزه دفاع مقدس است در راستای ترویج مطالعه به معرفی کتاب‌های دفاع مقدس می‌پردازد. این برنامه از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۲:۱۰ به روی آنتن می‌رود.

همچنین برنامه «باغ هنر» به صورت ویژه و تخصصی پویشی را برای معرفی کتاب‌های تازه از ۲۴ آبان تا ۲۴ آذر روز پژوهش برپا می‌کند که در این پویش شنوندگان رادیو ایران می‌توانند تازه ترین کتاب‌هایی را که مطالعه کرده‌اند، در برنامه معرفی کنند. علاوه بر این، پوشش رویدادهای کتاب و کتابخوانی و گفت‌وگو با نویسندگان و مسئولان از دیگر بخش‌های برنامه است.

رادیو ایران سال گذشته پیشنهادی فراگیر را مطرح کرد و تاسیس «کتابخانه ملی مجازی» را پیشنهاد کرد تا ایرانیان در سراسر جهان بتوانند از کتاب‌های آن استفاده کنند. امسال نیز این پیشنهاد را در «باغ هنر» پیگیر می‌شود که این برنامه از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۶ پخش می‌شود.

برنامه «شب‌بخیر کوچولو» در قصه‌های مختلف برای کودکان از اهمیت کتاب‌خواندن می‌گوید. این برنامه نیز از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۲۱:۳۵ پخش می‌شود. برنامه تخصصی «تالار آیینه» که همواره معرفی کتاب انجام می‌دهد، به صورت ویژه به تازه‌ترین کتاب‌های منتشر شده می‌پردازد. این برنامه از شنبه تا سه‌شنبه ساعت ۲۲:۳۰ روانه آنتن می‌شود.


برنامه «پارسی‌گویان» نیز به معرفی کتاب‌های کهن فارسی و خوانش اشعار آنان می‌پردازد و این برنامه پنج‌شنبه‌ها ساعت ۱۵:۳۰ پخش می‌شود. برنامه «قصه ظهر جمعه» نیز در هفته کتاب و کتابخوانی به معرفی کتاب‌های کهن و داستان‌های قدیمی می‌پردازد.

این برنامه جمعه‌ها ساعت ۱۳:۳۰ از رادیو ایران موج اف ام ردیف ۹۰ مگاهرتز و موج ای ام ردیف ۵۵۸ کیلوهرتز پخش می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها