دوشنبه ۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۴
۸۰ مقاله به همایش حکمرانی اسلامی مبتنی بر سیره و معارف رضوی ارسال شد

ایلام – دبیر اجرایی همایش حکمرانی اسلامی گفت: ۸۰ مقاله به دبیرخانه نخستین همایش بین المللی حکمرانی اسلامی مبتنی بر سیره و معارف رضوی ارسال شد.

به گزارش  خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در ایلام، سعید محمودی، دبیر اجرایی همایش بین المللی حکمرانی اسلامی گفت:۸۰ مقاله به دبیرخانه همایش حکمرانی اسلامی مبتنی بر سیره و معارف رضوی ارسال شد و توسط داوران مورد ارزیابی قرار گرفت.

وی گفت: پیش از برگزاری اختتامیه، صبح امروز برگزیدگان همایش و تعدادی از مقالات قابل ارائه، خلاصه‌ای از مقالات خود را ارائه کردند.

دبیر اجرایی همایش حکمرانی اسلامی مبتنی بر سیره رضوی افزود: مقالات «سلطنت و حکمرانی، اندیشه گفتمان تعاملی و مناسبات میان فرهنگی در اندیشه و حکمت رضوی» اثر روح الله بهرامی، «مطالعه تطبیقی مبانی نظری حکمرانی در سیره رضوی با مبانی نظریه حکمرانی خوب» اثر پیمان صالحی و زهرا یاره در این همایش ارائه شد.

محمودی خاطرنشان کرد: «بررسی وجوه اشتراک و افتراق اندیشه امامت و خلافت بر تفکر حکمرانی رضوی» اثر مرتضی اکبری، هدیه جلیلیان و خدیجه مهدی‌پور، «الزامات تحقق حکمرانی اسلامی با الهام از آموزه‌های دینی و سیره رضوی از نگاه نخبگان» اثر احمد عباسی دره بیدی از دیگر مقالات ارائه شده در همایش بود.

وی افزود: در این همایش مقالاتی چون «حکمرانی؛ کنش تفاهمی و خیر عمومی در اندیشه و سیره سیاسی امام رضا (ع)» اثر روح الله صفریان، «واکاوی و تحلیل راهکارهای کاربردی در تحقق حکمرانی اسلامی مبتنی بر سیره رضوی» اثر مشترک محمد عیدی و پرستو قاسمیان و مقاله «سیاست مجادله‌ای؛ بررسی تطبیقی مناظرات رضوی و دموکراسی مجادله‌ای» اثر حسین همتی و فرامرز میرزازاده ارائه و مورد توجه دانشجویان و اساتید قرار گرفت.

دبیر اجرایی این همایش گفت: همایش بین‌المللی حکمرانی اسلامی مبتنی بر سیره و معارف رضوی، صبح امروز در سالن فرزانگان دانشگاه ایلام با ارائه مقالات برگزیدگان و دیگر مقالات مناسب برای ارائه، به پیشواز اختتامیه این همایش علمی رفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها