شنبه ۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۲۲
جامعه هنری فریادگر مردم مظلوم غزه باشند

لرستان - معاون سیاسی استاندار لرستان با تاکید بر اینکه نویسندگان، هنرمندان باید جلوه‌های درخشان مقاومت مردم غزه را به عرصه نمایش بگذارند، افزود: امروز باید از ایستادگی جبهه مقاومت گفت و جامعه هنری باید فریادگر مظلومیت مردم غزه باشند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در خرم‌آباد احسان یاوری روز شنبه در آئین تکریم و معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با بیان اینکه امروزه در فلسطین اشغالی به ویژه باریکه غزه شاهد جنگ سرنوشت‌سازی هستیم که تمام کشورهای کفر و استکبار پشت اسرائیل قرار گرفته‌اند، ولی در طرفی دیگر مظلومین عالم در برابر استکبار و جریان جبهه مقاومت قرار گرفته است، افزود: صحنه‌های امروز مقاومت، صحنه غرورآفرینی است که مظلومین عالم روی پای خود ایستاده‌اند و در برابر استکبار خون‌آشام قیام کرده‌اند.

معاون سیاسی استاندار لرستان با تاکید بر اینکه نویسندگان، هنرمندان باید جلوه‌های درخشان مقاومت مردم غزه را به عرصه نمایش بگذارند، افزود: امروز باید از ایستادگی جبهه مقاومت گفت و جامعه هنری باید فریادگر مظلومیت مردم غزه باشند.

معاون سیاسی، امنیتی، اجتماعی استاندار لرستان با بیان اینکه گروه‌های مقاومت ارتش تا دندان مسلح اسرائیل را به زانو درآورده‌اند بیان کرد: امروز مرکز فرماندهی جبهه مقاومت، ایران اسلامی است که به برکت شهدا این عزت برای کشور فراهم آمده است.

وی با بیان اینکه هولوکاست واقعی امروز در غزه دیده می‌شود، افزود: چرا برخی در مورد جنایت کودک‌کشی در غزه سکوت کرده‌اندو کسی اجساد کودکان فلسطینی در میان آوار را نمی‌بینند، ندای مظلومان باید از سوی اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه به گوش جهانیان برسد.

یاوری با بیان اینکه مجاهدت‌های سردار سلیمانی امروز ثمر داده است و امروز شاهد به زانو درآمدن اسرائیل و حامیانش هستیم افزود: حدود ۱۰ هزار زن و کودک بی دفاع فلسطینی در روزهای اخیر به شهادت رسیده‌اند و این پایمردی نشان می‌دهد رژیم کودک‌کش صهیونسیتی نفس‌های آخرش را می‌کشد.

جامعه هنری فریادگر مردم مظلوم غزه باشند

یاوری با اشاره به برگزاری کنگره ملی شش هزار و ۵۵۵ شهید لرستان گفت: یاد شهدا همواره چراغ راه آینده است و به آنان افتخار خواهیم کرد.

معاون استاندار لرستان ایجاد اقدامات هنری فاخر در این استان ضروری دانست و افزود: باید در تمام شهرستان‌های استان شاهد کارهای هنری باشیم.


وی با بیان اینکه هنر همراه با روحیه انقلابی در این خطه به‌خوبی نمود دارد تاکید کرد: هنرمندان انقلابی استان باید تقویت شوند وانسجام بخشی در اقدامات فرهنگی در دستور کار قرار گیرد.


معاون سیاسی، امنیتی اجتماعی استاندار لرستان تقویت خبرنگاران به‌ویژه در حوزه معیشت و رفاه را ضروری دانست و افزود: خبرنگاران زبان گویای جامعه هستند و درخشش اصحاب رسانه در گرو حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

جامعه هنری فریادگر مردم مظلوم غزه باشند

فرهنگ لرستان مزین به ره‌آورد فکری مفاخر است
اعظم روانشاد، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان در این آئین، فرهنگ لرستان را مزین به ره‌آورد فکری مفاخری چون شهید فخرالدین رحیمی، آیت‌الله کمالوند، آیت‌الله بروجردی، شهید بروجردی و شهید شکارچی‌ها دانست و افزود: این فرهنگ مزین به نام علامه شهیدی‌ها، زرین‌کوب‌ها، اوستا و آیت‌الله آدینه‌وند و سیدفرید قاسمی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان با بیان اینکه فرهنگ لرستان همچون دانشگاهی که ماحصل آن بیش از شش هزار و پانصد شهید است که برای نگهبانی از اسلام و مام وطن از جان خویش گذشتند افزود: امیدوارم مسئولیتی که با توکل بر خدا و به مدد حضرت زینب و شهدای این مرز و بوم در راه ارتقای فرهنگ استان به عنوان اولین بانوی مدیر این وزارتخانه در دولت سیزدهم با همراهی نخبگان، دانشگاهیان، اهالی قرآن، رسانه، هنرمندان، نویسندگان، شاعران و همه آنها که دل در گرو توسعه فرهنگی استان دارند با موفقیت پشت سر بگذارم.

جامعه هنری فریادگر مردم مظلوم غزه باشند

انجام بیش از دو هزار اقدام مختلف فرهنگی و هنری در لرستان

منصور احمدی مدیرکل سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز در این مراسم انجام بیش از دو هزار اقدام بزرگ و کوچک فرهنگی هنری را از جمله فعالیت‌های انجام شده طی یک سال و نیم مدیریت خود عنوان کرد و افزود: با عنایات وزیر محترم و اعتبارات تزریق شده در روند اجرای پروژه‌های کلان و خرد فرهنگی و هنری استان نظیر (تالار مرکزی خرم‌آباد / هنرستان هنرهای زیبا خرم‌آباد) تحول و پیشرفت ۴۵ و ۷۰ درصدی ایجاد شده است و کمتر از یک سال آینده هنرستان هنرهای زیبا با بیش از هزار و ۹۰۰ متر زیربنا افتتاح خواهد شد و در سطح استان چند پروژه فرهنگی دیگر است که تا پایان دولت سیزدهم به بهره‌برداری خواهند رسید.


 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها