سه‌شنبه ۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۲
شعر هم‌پای مقاومت در تاریخ مبارزات حق علیه باطل بوده است

خراسان‌رضوی- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی گفت: شعر هم‌پای مقاومت در تاریخ مبارزات حق علیه باطل حضور داشته است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در مشهد، حجت الاسلام علی اکبر سبزیان بعد از ظهر سه‌شنبه در آئین عصر شعر سراسری «اسم شب، صبح است» که با حضور جمعی از شاعران بومی به همت محفل ادبی رواق ادب به نشانه حمایت از فلسطین برگزار شد، افزود: امیدوارم به دعای خیر حضرت قائم (عج) ریشه ظلم و ستم و به ویژه رژیم صهیونیستی هر چه زودتر از جهان کنده شود.

وی با اشاره به ابتکار عمل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در برگزاری آئین عصر شعر «اسم شب، صبح است»، اظهار کرد: این محفل ادبی به صورت سراسری و به میزبانی استانهای مختلف از جمله خراسان رضوی در حال برگزاری است. شاعران بومی با حضور در این محفل به نمایندگی از مردم ایران با خوانش آثار خود به همدردی با کودکان غزه و مردمان مظلوم فلسطین می‌پردازند. این کمترین کار در مجموعه کتابخانه‌های عمومی است؛ اما این کمترین نیز به منظور رساندن صدای مردم ایران در راستای حمایت از مردم مظلوم فلسطین است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی با اشاره به سابقه شعر در مسائل فلسطین، افزود: در واقع شاعران با سرودن شعر نخستین واکنش را در خصوص اشغال فلسطین داشته‌اند. این بدین معناست که شعر همپای مقاومت در تاریخ مبارزات حق علیه باطل بوده است.

وی ابراز کرد: اعتقاد داریم فلسطین پاره تن اسلام است و همه جهان اسلام باید برای آزادسازی و ابراز همدردی با مردم فلسطین حرکتی موثر انجام دهند. شاعران و ادیبان نیز در قالب سرودن شدن به ادای دین در این حوزه می‌پردازند.

علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی با اشاره به نام این عصر شعر گفت: «اسم شب، صبح است» و ما نیز امیدواریم طلوع صلح و آزادگی را از کشور فلسطین شاهد باشیم. چنانچه مقام معظم رهبری و امام راحل فرموده‌اند، امیدواریم هر چه زودتر شاهد سرنگونی رژیم اشغالگر صهیونیست باشیم.

در پایان نوید اطاعتی، زهرا عراقی، محمدجواد منوچهری و غلامرضا غلامپور دهسرخی به خوانش اشعار خود با محوریت اشغال سرزمین مقدس فلسطین پرداختند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها