سه‌شنبه ۲ آبان ۱۴۰۲ - ۱۵:۱۸
ارمنستانی‌ها علاقه‌مند به یادگیری فارسی هستند

نماینده بنیاد سعدی در ارمنستان گفت: علاقه‌مندی به فراگیری زبان و ادب فارسی بسیار مورد توجه مردم فرهنگ‌دوست ارمنستان است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به همت رایزنی فرهنگی ایران در ارمنستان و در راستای گسترش هر چه بیشتر زبان و ادبیات فارسی، دوره جدید کلاس‌های آموزش زبان فارسی در مسجد کبود ایروان با حضور محمد اسدی‌موحد، رایزن فرهنگی و نماینده بنیاد سعدی در ارمنستان آغاز به کار کرد.

اسدی موحد در این مراسم با تأکید بر اهمیت زبان فارسی به‌عنوان پیونددهنده دو ملت ایران و ارمنستان، گفت: این دوره‌ها در سه مقطع مقدماتی، متوسطه و پیشرفته ادامه خواهد داشت.

وی فارسی را زبان هنر، ادب، عشق و زیبایی عنوان و بیان کرد: از آنجا که هنر با تمام ابعاد آن در فرهنگ و تاریخ مردم ارمنستان نهادینه شده است از این رو علاقه‌مندی به فراگیری زبان و ادب فارسی بسیار مورد توجه مردم فرهنگ دوست ارمنی است.

اسدی‌موحد تاکید کرد: آموزش زبان فارسی از برنامه‌های فرهنگی متداول و آزاد ماست که امیدواریم با نگاه تحولی و برنامه‌ریزی بهتر، شاهد افزایش کمی و کیفی آن باشیم و با حمایت بنیاد سعدی، دانش‌آموختگان زبان فارسی برای شرکت در دوره‌های دانش‌افزایی زبان و ادبیات فارسی در مقاطع کوتاه مدت به جمهوری اسلامی ایران اعزام شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها