پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۱
کتاب «به ژرفای زیبایی» در شیراز رونمایی شد

فارس- کتاب «به ژرفای زیبایی» از سوی انتشارات شرق بنفشه چاپ و طی مراسمی در شیراز رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در شیراز، این کتاب در ۲۱۵ صفحه با تلاش محمدمهدی اسدزاده، سمیه فریدونی‌نژاد و زينب اسدزاده از سوی انتشارات شرق بنفشه چاپ شده است.

محمدمهدی اسدزاده در این باره گفت: با بررسی 14 بازگردان فارسی قرآن کریم که در یک سده گذشته، بیش از دیگر بازگردان‌ها به زیر چاپ رفته‌اند، به این نیاز پی بردیم که باید بازگردان فارسی سره از قرآن را بتوانیم عرضه کنیم.

اسدزاده با اشاره به این که در آغاز، می‌خواستیم آن را در یک مقاله کوتاه عرضه کنیم، افزود: پس از بررسی نخست بازگردان‌ها، با دریای ژرفناکی روبرو شدیم که با بررسی واژه به واژه و گزاره به گزاره در برخی از دائره‌المعارف‌های فارسی و عربی و بهره‌گیری از شناخته‌شده‌ترین تفسیرهای یک سده گذشته، تنها به بازگردان سوره حمد رسیدیم و هنوز راه برای رسیدن به بازگردان همه قرآن بسیار دراز است.

سمیه فریدونی‌نژاد از دیگر پژوهش‌گران این کتاب گفت: سوره فاتحه یا حمد نخستین سوره قرآن کریم، ملقب به ام الکتاب، دارای هفت آیه است که هریک از این آیات اشاره به مطلب مهمی دارد.

وی افزود: بنا بر روایات این سوره از سوره‌های «قصار» است که در عین اختصار، در معنا بزرگ و اساس قرآن است. 

زينب اسدزاده هم گفت: سوره حمد در زندگی دینی و فرهنگی مسلمانان اهمیت فراوانی دارد.

وی ادامه داد: می توان گفت همه قرآن کریم تفسیر و تبیین سوره حمد است و همچنین می شود هر یک از آیات قرآن کریم را از این سوره استخراج کرد؛ که همه هستی و پدیده‌های آن و نیز تمام قرآن کریم در آن است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها