چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۲۶
حضور ۱۱۰ ناشر در نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس/ انتشارات برتر تجلیل می‌شوند

همدان- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان از حضور ۱۱۰ ناشر بزرگ و درجه یک در دوازدهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع‌مقدس همدان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در همدان، مسعود ویژه ظهر چهارشنبه در نشست خبری دوازدهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع‌ مقدس با بیان اینکه اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سه کمیته رسانه، تالیف کتاب و فرهنگی- هنری دومین کنگره ملی هشت هزار شهید استان همدان عضو است اظهار کرد: ۵۳ عنوان کتاب در حوزه دفاع‌مقدس آماده چاپ شده که قطعا این تعداد تا زمان اجلاسیه و بعد از آن بیشتر هم خواهد شد.
 
وی با اشاره به اینکه تفاوت این کتاب‌ها نسبت به کنگره اول در این است که تنوع موضوعات و سبک نگارش آنها حرفه‌ای‌تر شده است افزود: امسال تمرکز زیادی بر موضوع کودک و نوجوان داشته‌ایم و اولویت و دغدغه اصلی ما در این حوزه است.
 
ویژه با بیان اینکه گرامیداشت خانم دباغ در ماه‌های آتی را در دستور کار است ادامه داد: از چند ماه پیش رایزنی برای برگزاری باشکوه دوازدهمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع‌مقدس انجام شده است.
 
وی با اشاره به اینکه استقرار این نمایشگاه در استان‌های مختلف فرآیند پیچیده‌ای دارد که خدا را شاکریم این اتفاق در همدان در حال رقم خوردن است بیان کرد: در سطح کشور موسسه خانه کتاب وزارت ارشاد، سازمان حفظ آثار سپاه و بسیج کشور طبق توافق هر ساله به برگزاری این نمایشگاه اقدام می‌کنند و امسال این رویداد در همدان برپا می‌شود.
 
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تاکید بر اینکه ۱۱۰ ناشر درجه یک کشوری در نمایشگاه حضور خواهند داشت، اضافه کرد: حداقل ۲۰ درصد تخفیف برای تمامی کتاب‌ها در نظر گرفته شده است.
 
وی یادآور شد: از وزیر ارشاد برای حضور در نمایشگاه دعوت شده و در اختتامیه هم قرار است از برخی غرفه‌داران و ناشران برتر تجلیل شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با بیان اینکه دو فیلم سینمایی شهید قهاری با حمایت بنیاد روایت و شهید همدانی در حال آماده‌سازی است، یادآور شد: در نمایش بزرگ فصل شیدایی با مشارکت سازمان اوج، شهرداری همدان، ستاد کنگره و سپاه استان اتفاقی بی‌نظیر رقم خورد که ۱۵۰ هزار نفر از این برنامه جذاب بازدید کردند.
 
 وی با تاکید بر اینکه چندین مستند در این زمینه در حال آماده‌سازی است گفت: آلبوم موسیقی شهدا با عنوان «نغمه هور» نیز در آستانه تولید و تدوین است و در اجلاسیه کنگره شهدا رونمایی خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها