پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۲
اردوی علمی و فرهنگی رضوی در موزه تاریخ طبیعی و حیات وحش زنجان

زنجان- در راستای غنی سازی اوقات فراغت و با هدف معرفی منابع دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، اعضای فعال کودک و نوجوان کتابخانه عمومی خیّری سید سجاد و سیده فاطمه موسوی از موزه تاریخ طبیعی و حیات وحش زنجان بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان، در راستای غنی سازی اوقات فراغت و با هدف معرفی منابع دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، اعضای فعال کودک و نوجوان کتابخانه عمومی خیّری سید سجاد و سیده فاطمه موسوی که در کلاس‌های تابستانی این کتابخانه حضور داشتند، به «اردوی علمی» و «فرهنگی رضوی» موزه تاریخ طبیعی و حیات وحش زنجان اعزام شدند.

صدیقه موسوی، مسئول کتابخانه عمومی خیّری سید سجاد و سیده فاطمه موسوی گفت: طبق هماهنگی صورت گرفته بین کتابخانه با موزه تاریخ طبیعی استان ،60 نفر از اعضای کودک و نوجوان به همراه تعدادی از مادران از موزه تاریخ طبیعی و حیات وحش زنجان بازدید کردند.

موسوی هدف از برگزاری این اردوی علمی را دیدن حیوانات مختلف، آشنایی با فرم بدن حیوانات و غذای آنها و امکان یادگیری بهتر کودکان به روش مستقیم عنوان کرد و افزود: در این بازدید اعضای کتابخانه از بخش‌های مختلف موزه از جمله قسمت زیست شناسی، جانوران تاکسیدرمی شده، انواع زیستگاه های جانوران ،جنین شناسی، آبزیان و حشرات بازدید به عمل آوردند و آموزش‌های لازم به نوآموزان ارائه شد.

در ادامه اردوی علمی و فرهنگی رضوی کتاب «نادانی دشمن ماست؛ پنج حدیث از امام حسن عسگری(ع)» نوشته محمد مهاجرانی از منابع دوازدهمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط اعضای کتابخانه معرفی و خوانش شد.

کارشناس حاضر در موزه نیز در خصوص گونه‌های جانوری و نحوه‌ی مراقبت از حیوانات تاکسیدرمی به اعضای کتابخانه توضیحاتی ارائه داد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها